Erdoğan: Zana'yı susturmaya çalışıyorlar

Başbakan Erdoğan, partisinin Van il başkanlığı olağan kongresindeki konuşmasında Leyla Zana ile yaptığı görüşmeye değindi. Görüşmeyle ilgili BDP ve terör örgütünün tavrını eleştiren Erdoğan, "Zana'yı susturmaya çalışıyorlar" dedi.

13.07.2012 - 18:20

Erdoğan: Zana'yı susturmaya çalışıyorlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile yaptığı görüşmeye tepki gösteren BDP ve terör örgütünü eleştirdi.

Erdoğan, "Zana'yı susturmaya çalışıyorlar" dedi.

Programı kapsamında Iğdır'ın ardından Van'a geçen Erdoğan, Atatürk Şehir Stadyumu'nda düzenlenen AK Parti Van İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'ne katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Zana ile yaptığı görüşmeye değinen Erdoğan, BDP'yi Zana'yı susturmaya çalışmakla suçladı.

Erdoğan şunları kaydetti:

"Leyla Zana ile çok samimi bir ortamda, çözümü arzulayan bir tavırla istişare yaptık. Zana'nın bizimle görüşmesinden hem BDP hem de terör örgütü çok ciddi şekilde rahatsız oldu.

Art arda çok sert açıklamalar yaptılar. Sayın Leyla Zana'yı susturmaya çalışıyorlar. İşte terör örgütü ve uzantısı budur.

Nasıl ki CHP tek parti özlemi içindeyse BDP de tek parti olma özlemi içindedir. Biz diyor Kürtlerin partisiyiz. Nasıl ki CHP Dersim'de insanları katlettiyse demokrasileri engellediyse bugün BDP de aynısını yapıyor. İşte bu kirli oyunu sizler bozacaksınız."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...