Erdoğan’a bir davet de Baydemir’den

'Başbakan BDP’li belediyelerin hizmetini kıskanıyor' diyen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, başbakanı canlı yayında tartışmaya davet etti.

27.05.2011 - 16:54

Erdoğan’a bir davet de Baydemir’den

Osman Baydemir bir temel atma töreninde yaptığı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Belediyelere para gönderiyoruz yatırıma gitmiyor, nereye gidiyor' sözlerinin sorulması üzerine şunları söyledi:

"Çok açık ve net söylemek gerekirse sayın Başbakan başta Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olmak üzere BDP'li belediyelerin çalışmalarını kıskanıyor. Özellikle de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını kıskanıyor. Bu kadar kıt kaynaklarla, kıt imkanlarla, bu kadar büyük hizmet nasıl üretiliyor diye açık söylüyorum kıskanıyor. Ondan dolayı da çamur atıyor."

BAŞBAKAN’LA CANLI YAYINA ÇIKALIM
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sonra, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı canlı yayına davet eden Baydemir, "Sayın Başbakan muhtemelen kabul etmeyecektir. Ama güvenmiş olduğu ekonomi bakanı ya da ekonomiden sorumlu görevlendireceği bir yetkiliyle gelsin bir canlı yayın programına katılalım. Bu Diyarbakır'daki yerel bir kanalda olabilir bu bir ulusal kanalda olabilir." dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...