NTV

Erdoğan'a fotoğraflı yanıt

Türkiye

MHP lideri Bahçeli, Uygur Türklerine yaptığı ziyarete ilişkin fotoğrafları Twitter'dan paylaşarak, "Bahçeli oralara hiç gitti mi?" diye soran Erdoğan'a yanıt verdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Uygur Türkelerini ziyaret etmemekle suçlayan Başbakan Erdoğan'a Twitter hesabından paylaştığı fotoğraflarla yanıt verdi.

Önceki yıllarda bölgeye yaptığı ziyaretin fotoğraflarını paylaşan Bahçeli, "Benim Urumçi'ye hiç gitmediğimi söyleyen bu adamın, sizlerle paylaşacağım şu fotoğraflar yalanlarına kapak olsun" ifadesini kullandı.

Bahçeli, mesajında özetle şunları kaydetti:

"Gittik biz onları Urumçi'de ziyaret ettik. İlk kez bir Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Urumçi'ye gitti. Peki Bahçeli oralara hiç gitti mi? Uygur kardeşlerimizin halini, hatırını sordu mu?' Urumçi'ye gitmediğimi ileri süren bu adam cehalet merdiveni, yalan otobanı olmuştur. Artık bu adam büyük bir yalandır; ciltler dolusu, külliyatlara sığmayacak, arşivlere dar gelecek yalanlara başvurmaktadır.

Benim Urumçi'ye hiç gitmediğimi söyleyen bu adamın, sizlerle paylaşacağım şu fotoğraflar yalanlarına kapak olsun. Yalandan destan yazan, yalanla yoldaş olan, yalana esir düşen adama açık açık söylüyorum: Yalan söyleyen yakalanma korkusu taşıyan hırsız gibidir. Hele bir insan hem yalancı hem de hırsızsa ruhen ve zihnen bitmiş demektir. Yalan hıyanet olduğu kadar haya eksikliğine delildir."

Cumhurbaşkanı seçimine de değinen Bahçeli, "Ne olursa olsun; Çankaya yalancıya düşmez, Cumhurbaşkanı olmak yalancılar şahına yakışmaz. Son olarak şahsıma olmadık kötü isnatta bulunan adamın özel olarak kaleme aldığım şu dizeleri odasına çerçeveletip asmasını diliyorum: 'Nehir olmayan yere köprü yaparsın; kuma tohum, kula fitne ekersin. Harama helal, yalan gerçek dersin; çünkü sen aday Erdoğan'sın" dedi.

Başbakan Erdoğan, Bahçeli'yi Uygur Türkleri üzerinden prim sağlamaya çalışmakla suçlamış ve "Peki Bahçeli oralara hiç gitti mi?" diye sormuştu.