Erdoğan'dan ABD Büyükelçisi'ne uyarı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Büyükelçisi Riccardone'yle ilgili gazetelerde yer alan haberlere değindi. "Büyükelçiler bazı provakatif hareketlerin içerisine giriyor" diyen Erdoğan, "Eğer görev alanlarınızın dışına çıkarsanız, bu hükümetlerimizin yetki alanında olan yere kadar gider" dedi.

Haberler 21.12.2013 - 12:36

Erdoğan'dan ABD Büyükelçisi'ne uyarı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Samsun'da halka seslendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde İstanbul merkezli yolsuzluk ve rüşvet operasyonu vardı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Büyükelçisi Frances Riccardone ile ilgili gazetelerde çıkan iddialara  da değindi.

Erdoğan, "Son günlerde çok entresan büyükelçiler bazı provakatif eylemlerin içerisine giriyorlar. Ben onlara da Samsun'dan sesleniyorum; 'İşinize bakın'. Eğer görev alanınızın dışına çıkarsanız bu hükümetlerimizin yetki alanında olan yere kadar gider. Biz sizleri ülkemizde tutmaya da mecbur değiliz. Eğer sizin ülkelerinizde bizim büyükelçilerimiz bu tür oyunların içerisine giriyorsa, siz bize haber verin biz alırız. Kendi büyükelçilerimizi de biz alırız." " şeklinde konuştu.

'BOZULMUŞ ÇARKLAR'
AK Parti'nin bu ülkede bozulmuş çarkları düzeltmek için iktidara geldiğini belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İster yürütme olsun ister yargı olsun ister partimizin mensubu olsun gereği neyse biz bunu yaparız" dedi.

Başbakan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Hukuka yansıyan olay hukukta karşılığını bulur zaten. Bizim meselemiz hukukun çalışmasıdır, hukukçuların da hukuka saygılı hareket etmesidir, güdümlü hareket etmesi değil. Güdümlü hareket ettikleri zaman kusura bakmasınlar, biz siyasetçiler olarak üzerimize düşeni her zaman yaptık, bundan sonra da yapmaya devam ederiz."

'RAHŞAN AFFIYLA KURTULDUN'
Samsun'daki konuşmasında anamuhalefet partisi CHP'ye de eleştiriler yönelten Başbakan Erdoğan: "Anamuhalefetin genel müdürü çıkmış diyor ki çetelerden bahsediyor, eğer çete arıyorsan sen onu kendi içinde kendinde ara, genel müdürlük yaptığın dönemler dahil, Rahşan affıyla kurtuldun."

Sayfa Yükleniyor...