NTV

Erdoğan'dan Avrupa'ya: Kararı hükümet verir size ne

ntv.com.tr

Türkiye

Cumlurbaşkanı Erdoğan, müzakereleri dondurma kararı alan AP'ye yüklendi. Erdoğan, "Ey Avrupa Parlamentosu, siz terör örgütüne çanak mı tuttunuz, hayır olsun. OHAL kararını hükümet verir size ne" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Yeni İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri ile Çevre Yatırımları Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Törende konuşan Erdoğan Türkiye ile müzakereleri dondurma kararı alan Avrupa Parlamentosu'na tepki gösterdi.

Erdoğan şunları söyledi: "Türkiye gibi topraklarında neredeyse her gün terör eylemi yapılan bir ülkeye 'terörle mücadele etme' demek aslında 'dükkanı kapatıp git' demektir. Çünkü terörle mücadele etmemek, terör örgütlerine teslim olmaktır. Ey Avrupa Parlamentosu, siz terör örgütüne çanak mı tuttunuz, hayır olsun.

Türkiye de OHAL varmış, terörün üzerine gidiliyormuş idam cezası tartışılıyormuş, medyaya kısıtlama varmış bu kadarıyla kalmayıp bizi ekonomiyle de tehtit ediyorlar. OHAL kararını hükümet verir size ne. Bu ülkeyi Avrupa Parlamentosu mu yönetiyor, bu ülkenin hükümeti mi yönetiyor? Size ne? Haddinizi bilin haddinizi, geçti o, onlar mazide kaldı. Avrupa'da hangi devlet ülkemizin şartlarında bulunsa, değil olağanüstü hal ilanı, çok daha ağır yaptırımlara gider. Bunun işaretlerine defalarca şahit olduk. En son mülteci sorununda Avrupa ülkelerinin bırakın hakkı hukuku, insanlıktan ne kadar uzağa düşebileceklerinin sayısız hikayesi gazete arşivlerinde, insanların da hafızalarında mevcuttur. Eğer Avrupa Birliği bize 'başınıza ne gelirse gelsin sesinizi çıkarmayın' demeye getiriyorsa hiç kusura bakmasın."

ETİKETLER