Erdoğan'dan Bahçeli'ye 'bozkurt' yanıtı

Başbakan, ilk seçim mitinginde MHP liderine yanıt verdi: "Sayın Bahçeli, sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun? Ben eşref-i mahluk olan insanla dolaşıyorum. Kovalamaca oynayacak bozkurtların varsa o alanlarda koşturmaya devam et. Bizim işimiz var, fabrika açıyoruz."

24.04.2011 - 17:33

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran seçimleri için ilk mitingini Bayburt'ta yaptı.

Alanda toplanan seçmenlere seslenen Başbakan Erdoğan'ın yerel şiveyle de süslediği konuşmasından satır başları şöyle:

"Bayburt'un ikinci milletvekili benim, yani Recep Tayyip Erdoğan. 8,5 yıldır Bayburt'a yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Bayburt önceki iktidarlar döneminde ne dedi? 'Ört ki ölem' dedi, 'Bayburt Bayburt olalı gardaşım, böyle zulüm görmedi' dedi.

Alanda toplananlar 'Allah sizden razı olsun' desin, bu bize yeter. Bayburtlu annem 'Anan kurban, sen kurban' desin bu bize ziyadesiyle yeter.

70'li yıllardan bu yana Bayburt'a gelip gidiyorum. Az önce Bayburt Üniversitesi'ndeydim. Bugüne kadar gelenler Bayburt'a bir üniversiteyi layık gördüler mi?

Başladıklarımızı tamamlamak, yeni eserler inşa etmek, Türkiye'yi 2023'e ulaştırmak için 12 Haziran'da 'Vira bismillah' diyoruz. 2023'te Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ülkesi arasına sokacağız. 8,5 yıl önce Türkiye dünyanın 26. büyük ekonomisiydi, bugün 17. büyük ekonomisi. Bu sürede 9 basamak yukarı çıktık. 8,5 yılda 9 basamak çıktığımıza göre 12 yılda 7 basamak daha çıkar mıyız Bayburt?

Kişi başına düşen milli geliri 25 bin dolara yükselteceğiz. Size gelip ne diyecekler biliyor musunuz? 'Senin cebinde 25 bin dolar var mı?' Biz toplam hasılayı söylüyoruz, dünyanın neresinde herkesin cebine 25 bin dolar koyan bir ülke var? CHP bu ülkeyi 25 cente muhtaç etti.

Helga veya George doğalgazla ısınıyor da Bayburtlu Ayşe kardeşim neden ısınmasın? Bayburt'a doğalgaz getirdik.

Biz eserlerimizle konuşuyoruz. CHP ve MHP neyle konuşuyor? Ne yaptılar, neleri var? Bizim iktidarı aldığımız MHP 3,5 yılda bırakıp kaçtı? Şimdi de 2023 konuşuyor. Sayın Bahçeli, sen 3,5 yıllıksın, bu kadar. Duydum ki bir meydan okuma yapmış. Taksim'den 1000 bozkurtla Kasımpaşa'ya kadar kovalayacakmış beni. Allah Allah... Sayın Bahçeli, sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun? Ben demokrasi alanında mücadele ediyorum. Ben eşref-i mahluk olan insanla dolaşıyorum. Kovalamaca oynayacak bozkurtların varsa o olanlarda koşturmaya devam et. Bizim işimiz var. Biz fabrikalar kurmaya devam edeceğiz.

Milli birlik ve kardeşlik projesine MHP neden karşı çıkıyor. Türk’ün çerkezle, Gürcüyle, Kürtle kardeş olmasından neden rahatsız oluyor? Bunun kitabında kardeşlik yok. Bakıyorsun bozkurtlarıyla kovalayacak. Ben meydandayım. Hodri meydan. Ben meydana yeni çıkmadım. Gençliğimden beri buradayım. Fikirlerimi açıklıyorum.

Ben millete efendi bilmeye değil, millete hizmet için geldik. MHP’ye gönül veren akıl sahibi kardeşlerimize sesleniyorum. Hayvanlarla insanları tehdit etmek kimseye yakışmaz. Milli Birlik ve Kardeşlik projesi Kürt sorununu çözmeye çok yakındı ancak sorun çözülsün istemediler. Bunlar hep Kürt kardeşlerim üzerinden oynadılar.

IMF'den alınan 30 milyar dolar borcu biz ödedik. Milliyetçi olmak bu ülkeye hizmet etmektir. MHP döneminde Merkez Bankası'nın kasasında 27 milyar dolar vardı. Şimdi Merkez Bankası'nın kasasında altınla birlikte 92 milyar dolar var. Sayın Bahçeli, sen nerdesin biz nerdeyiz?

Bunlar bizi dünyaya rezil ettiler, 21 tane bankanın içini boşalttılar. Bize faturası ne oldu biliyor musunuz? 40 milyar dolar. Benim Bayburtlu kardeşim ödedi bunu. Dünyada küresel finans krizi oldu, bir tane Türkiye'de banka battı mı? Onların zamanında Ziraat Bankası batıktı, şimdi kar ediyor.

Biz iktidara gelmeden 79 yılda 6 bin kilometre duble yol yapılmıştı. Biz 8 yılda 13 bin kilometre yol yaptık. Aradaki farkı görebiliyor musunuz? Bayburt'ta 2 kilometrecik duble yol vardı, şimdi 60 kilometre.

Bizde etnik ayrımcılık, etnik milliyetçilik yok dedik. Bu ara bazı medya mensupları çıkmış, 'AK Parti Ankaralılaşıyor mu?' diyorlar. Kendilerine 'Hayır biz Türkiye’nin partisiyiz' dedim.

Biz sadece bunları konuşurken BDP bunları istismar ediyor, MHP'nin de şehit cenazelerini kullanıyor. Son derece kışkırtıcı, tahrik edici bir dille gençliği sokağa salmaktan, bizi bozkurtlarıyla tehdit etmeye çalışıyor.

Bildiğniz gibi MHP, CHP ve BDP ile anayasa referandumuna karşı çıktılar. Şimdi de Ankara'da sokağa dökülen radikal sol örgütlerle aynı söyleme geliyor. Biz haklarımızı almayı çok iyi biliriz. Ancak MHP lideri istiyorsa gitsin Taksim'e illegal örgütlerle kolkola, diğerleri gibi yürüsün. Bunların sadece bildikleri tahrik ve kışkırtmadır. Ben sizlerden bu çirkin oyunu bozmanızı istiyorum.

Beni de hapse attılar. Sonrasında da 'seçime giremez' dediler. Şu an veto edilenlerin yanında olan medya o zaman “Erdoğan muhtar bile olamaz” diye yazdılar.

Sivil itaatsizlik denilen olay işgal değildir. Bu ülkede yasalar var. Miting mi yapmak istiyorsun, yürüyüş mü yapmak istiyorsun, git yap. Kalkıp insanları rahatsız etme. Halkın otobüsleri yakıp yıkma. Siz bunları yapıyorsunuz. Bunun neresi demokrasi. Sen seçim propagandası yapacaksın diye dağlarda gençler ölüyor. Soruyorum sizlere bunu yapanlar vicdansız değil mi? Partilerin kapatılmasını zorlaştıran oylamada neredeydin BDP? Milleti sandığa gitmemek için referandumda tehdit ettiler. YSK'nın vermiş olduğu kararın tasvip olmadığnı genel başkan yardımcım ifade etti.

Fatih projesiyle artık sınıflarda akıllı tahtaya geçiyoruz. Artık e-kitap dönemine geçiyoruz.

Sayın Kılıçdaroğlu çıkmış aile sigotasından bahsediyor. Senin o vaatlerini biz bu ülkede 8 yıldır uyguluyoruz. Bunların hesabını TV programlarında ortaya çıkaracağım."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...