Erdoğan’dan CHP’li Aygün’e dava

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili Twiter’dan kendisine hakaret ettiğini savunduğu CHP Milletvekili Hüseyin Aygün hakkında 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Anadolu Ajansı 24.06.2013 - 13:59

Erdoğan’dan CHP’li Aygün’e dava

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları Ali Özkaya, Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan tarafından açılan davanın dilekçesinde, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün, 2 Haziran'da internet ortamında paylaştıklarına yer verildi.

Aygün'ün daha önce, AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na yapılan terörist saldırıların ardından da Başbakan Erdoğan'ı kast ederek "Türkiye'de en büyük terörist sensin" dediği hatırlatılan dilekçede, davalının, protesto yapılan dönemleri özellikle seçtiği, CHP'nin yapamadığı muhalefet yerine, "tweet atıp, provakatif açıklamalar yaparak" Erdoğan'ın kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddia edildi.

Hüseyin Aygün'ün, bir milletvekili olarak taşıdığı sorumluluğa ve statüye uygun davranmadığı, günlerdir yapılan tahrikler, provokasyonlar ve kışkırtmalar sonucu galeyana gelmiş kalabalıktaki kendini bilmez bazı kişilerin söylediği sözleri sosyal medyaya taşıdığı kaydedilen dilekçede, söz konusu paylaşımlarla Aygün'ün, Erdoğan'a küfür ettiği savunuldu.

Aygün'ün paylaşımlarının eleştiri olmadığı, açıkça hakaret, aşağılama, iftira ve küçük düşürme amacı taşıdığı ileri sürülen dilekçede, Aygün'den 100 bin lira manevi tazminat talep edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...