Erdoğan'dan Cüneyt Çakır'a övgü

Başbakan Erdoğan, Tokat'ta iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada Hollanda-Arjantin maçını yöneten Cüneyt Çakır'ı tebrik etti.

10.07.2014 - 00:38

Erdoğan'dan Cüneyt Çakır'a övgü

Başbakan Erdoğan'dan Dünya Kupası'nda yarı final maçını yöneten Türk hakem Cüneyt Çakır'a övgü geldi.

Tokat'ın Erbaa ilçesindeki Şehir Stadı'nda verilen iftarda vatandaşlarla orucunu açan Erdoğan, ardından bir konuşma yaptı.

Adaylığını açıklamasının ardından cumhurbaşkanı seçimine ilişkin mesajlar veren Erdoğan'ın gündeminde bu kez futbol da vardı.

Dünya Kupası yarı finalinde Hollanda-Arjantin maçını yöneten Türk hakem Cüneyt Çakır'ı öven Erdoğan, "Milli takımımızla olmasa da hakemlerimizle dünya kupasında temsil ediliyoruz. Milli hakemimiz Cüneyt Çakır'ın bu akşam Arjantin Hollanda müsabakasını yönetiyor olması, bizim için ayrı bir iftihar vesilesi. Buradan kendisine tebriklerimi iletiyorum" diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasında IŞİD'in Musul'da alıkoyduğu Türk vatandaşlarına da yer verdi. Rehin alınan vatandaşların durumunu takip ettiklerini söyleyen Başbakan, "Temennim odur ki bu mübarek ramazan ayında, bu IŞİD denilen örgüt, artık eğer gerçekten inanıyorlarsa artık bu kardeşlerimizi ülkelerine iade etmeleri gerekir. Bunu bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...