Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “diktatör” yanıtı

Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "diktatör" eleştirilerine yanıt verdi. Erdoğan, "cici çocuk" dediği HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a da tepki gösterdi,

Anadolu Ajansı 05.06.2015 - 16:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “diktatör” yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi sözüm ona bazı aydınlar çıkmış. Ne aydını, bunlar karanlık. Bizim bayrağımıza alternatif bayrak çıkaranlardan yana mı olacaksınız, yoksa bayrağımızdan yana mı olacaksınız.

Neymiş diktatör... Kimmiş o diktatör? 20 partinin seçime girdiği yerde diktatör. 90 parti var, 20'si seçime giriyor. Kardeşlerim, her gün bu nasıl diktatör ki gazetelerinden, televizyonlarından küfredecekler, hakaret edecekler ben diktatör olacağım. Ben diktatör olsam sen küfredersin ha. Sen kalkıp da affedersin hakaret edersin ha. Diktatörün olduğu bir ülkede bunları yapamazsın. Adamın anında işini bitirirler.
Biz demokrasiye inandık, bu yola böyle çıktık. Ama demokrasiyle yola çıkarken bizi idamla tehdit edenlere, 'Biz kefenimizle bu yoldayız' dedik. Bunu Doğan medyasının sosyal medyasında yapmadı mı Bak şimdi allayıp, pullayıp, pudralayıp çıkarıyorlar. Diyorlar ki, 'yine bu yola bunlarla devam etmemeliyiz'.

Meydanlarda olmamın tek sebebi var. Bunlar yıllarca bu ülkede hükümetler kurdular, hükümetler indirdiler. Artık bu ülkede millet hükümet kuracak, millet hükümet indirecek. Sıkıntıları buradan geliyor. Bunlar milli iradeyi ipotek altına almak istiyorlardı.

Ben şimdi buradan bu partilere gönül veren kardeşlerime sesleniyorum: MHP, DSP 5 yıllığına iktidara gelmemiş miydi? Niye bunlar 3.5 yılda bırakıp kaçtılar, niye 'erken seçim' dediler Fakat iyiki de demişler yoksa bu millet onların 5 yıllık zulmüne nasıl tahammül edecekti.

Siz değil misiniz 25 bankayı batıran 50 milyar dolar faturayı bu millete kesen siz değil misiniz SHP'si, DYP'si, ANAP'ı, DSP'si, MHP'si bu milletten, memurdan, işçiden 15 katrilyon para kestiler. Bunun adı 'zorunlu tasarruf'. Çünkü memurlara, işçiye maaş ödeyemiyorlardı. Başbakan oldum masama geldi bu konu. 'Devlet, memuruna, işçisine borçlu olur mu?' dedim. Sendikaları çağırdık ve bunu biz ödedik. Bu MHP'ye, CHP'ye, DSP'ye gönül verenlere sorun 'siz bu ülkede ne yaptınız?"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...