Erdoğan'dan DTP'ye istismarcılık suçlaması

Başbakan Erdoğan, Meclis grubunda Kürtçe konuşan DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ü isim vermeden eleştirdi. Van'da seçmene seslenen Erdoğan, DTP'yi "istismarcılık"la suçladı.

27.02.2009 - 15:37

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Van’da düzenlediği mitingde konuştu.

Başbakan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

“Bu ülke, bu ülkenin şehirleri huzur içinde, istikrar içinde, barış ve kardeşlik içinde neler yapabileceğini, neler üretebileceğini cümle aleme gösterdi. Kardeşliğimizi, istikrar ve güven ortamını muhafaza ettiğimiz sürece kardeşlerim inanın aşamayacağımız engel yok. El ele, omuz omuza verdiğimiz, Türkiye'yi yüceltmek ve büyütmek için karar verdiğimiz sürece, ulaşamayacağımız hedef yok. İşte Van bunun en güzel örneği. Dikkat edin, bütün varlık sebepleri istismar. Olanlar bu değişimden, huzurdan ve kalkınmadan rahatsız oldukları için nifak üretmeye çalışıyorlar. İstismar zeminleri, sömürü zeminleri ayaklarının altından kayıyor. Yoksulluk ve yolsuzluğun ortadan kalkması bunları rahatsız ediyor.

Seçim sandığı ufukta göründü; istismar, provokasyon ve sömürülere yeniden başladılar. Türkiye'nin huzur ortamını yeniden sabote etmenin planlarını yapmaya başladılar. Böyle bir Türkiye sevdası olur mu? Bir taraf benim bu bölgedeki, Van’daki kardeşlerimin duygusunu istismar ediyor, şov malzemesi yapıyor; diğer taraf ise bunun üçzerinden rant devşirmeye çalışıyor. AK Parti buna gelmeyecek, AK Parti bunun hesapların içinde olmadı, olmayacak. AK Parti aldanan olmadı, aldatan da olmadı, olmayacak.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...