Erdoğan'dan idam kararına tepki

İstanbul'daki bir toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır mahkemesinin devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verdiği karar hakkında ilk defa konuştu.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 16.05.2015 - 14:24 | Son Güncelleme : 16.05.2015 - 14:43

Erdoğan'dan idam kararına tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultangazi Belediyesi Toplu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, Mısır'da, darbeyle görevinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi'nin aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında verilen idam kararını değerlendirdi.

Batı ülkelerinin karara sessiz kaldığını belirten Erdoğan, "Batı, darbeci Sisi'ye karşı tavrını ortaya koymuyor. Bu idam kararlarına seyirci kalıyorlar" dedi.

Erdoğan idam kararıyla ilgili "Bugün bir olay daha oldu. Az önce onu duydum. Mısır'da halkının yüzde 52 oyla seçilen Mursi ile ilgili  idam kararı vermişler. Burada enteresan bir şey var Mısır eski Mısır'a dönüyor. Sisi'ye karşı durulamıyor. Batı, darbeci Sisi'ye karşı tavrını ortaya koymuyor. Bu idam kararlarına seyirci kalıyor, buna uygulama yapmıyor. Kendileri hep beraber bir araya gelip yine müşterek dayanışma içinde pozlarını veriyorlar" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...