Erdoğan'dan 'internet yasası' açıklaması

Başbakan Erdoğan, Memur-Sen'in toplantısında yaptığı konuşmada internet düzenlemesini savundu. Daha önceden ortaya çıkan yasadışı görüntü kayıtlarını hatırlatan Erdoğan, "Biz en başta CHP'yi ve MHP'yi koruma altına alıyoruz" diye konuştu.

20.02.2014 - 21:45

Erdoğan'dan 'internet yasası' açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yeni internet düzenlemesiyle CHP ve MHP'yi koruma altına alıyoruz" dedi.

Erdoğan, Memur-Sen'in düzenlediği toplantıda konuştu.

Konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, son günlerde sıkça konuşulan ses kayıtları ve tartışılan internet düzenlemesine değindi.

'Paralel yapı'nın CHP ve MHP'yi esir aldığını söyleyen Erdoğan, daha önceki yasadışı görüntü kayıtlarını hatırlattı.

Erdoğan, "CHP bu internet düzenlemesine neden itiraz ediyor biliyor musunuz? İllegal ses ve görüntü kayıtlarıyla iş başına gelen 'genel müdür' bedel ödüyor. Aynı şekilde MHP'yi de esir almışlar. Biz bu internet düzenlemesiyle en başta CHP'yi ve MHP'yi koruma altına alıyoruz" diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Milletin iradesiyle iktidara getirilen bir hükümet şantajla yıkılmak istendi. 12 yıl nasıl dik durduysak yine dik duracağız. Bunlara boyun eğmedik, eyvallah demedik.

Sizlerin bize verdiği emanete 'alın sizin olsun' diye ihanet etmedik. Milli değerlerimize yapılan saldırıların tamamına göğüs gerdik, tamamını püskürttük.

Türkiye'de sinsi bir şekilde şantaj çetesi kuruldu. Hukuk kisvesi altında, hukuku çiğneyerek binlerce insan dinlenip ses kayıtları depolanmış. İş adamlarına gitmişler, elimizde kayıtların var deyip haraç almışlar.

Gazetecileri tehdit etmişler. Bu kayıtların bazılarıyla siyaseti dizayn etmişler, CHP'yi dizayn ettikleri gibi. Sayın Baykal böyle gitmedi mi?

'SES KAYITLARINDAN BİR ŞEY ÇIKMAZ'
Bürokrasiye gitmiş olnları tehdit etmişler. Ellerindeki imkanlarla şantaj aletleriyle devleti, milleti, siyaseti tanzim etme hırsına kapılmışlar. Biz bunlara 'dur' dedik, geçit vermedik. Alçakça planı görüp üzerine gittik. Onlar da 17 Aralık darbe girişimini yaptılar. Ses kayıtlarımızı yayınlamaya başladılar. Bunlar günlük konuşmalarımızın ses kayıtları; selamün aleyküm, aleyküm selam... Bunlardan bir şey çıkmaz.

Darbe medyası da bunlara destek veriyor. İş dünyası bunlara destek veriyor. Tezgahı iyi kurmuşlar ananaslar gelip gidiyor. Bunlar mahalle manavındaki ananaslar değil, bunlar farklı. Rüyada tweet'ler görülüyor. Bunu gerçek sesinden dinlemesek 'olur mu böyle şey' deriz ama böyle olunca... İşte biz bu ihanet tezgahını bozunca kora halinde bize saldırıyorlar. Biz bu koro halinde saldırılarla dövüşe dövüşe buraya geldik.

'GERÇEKTEN SAFMIŞIZ'
28 Şubat'ta bile bu kadar ahlaksız olmadılar. Biz bu paralel örgütü 12 Eylül'de paşalara yaptıkları yalakalıktan biliriz. Ama hiçbir zaman bu kadar büyük bir ihanetin içinde olmamışlardı. Anlamamışız, gerçekten safmışız. CHP'ye o paralel yapıya sesleniyorum, geçti o günler.

'BEŞLİ ÇETELER GERİDE KALDI'
Artık milli iradeye sahip çıkan bir hükümet var. Sandığı namus bilen aziz bir millet var. Demokrasiye sahip çıkan Memur-Sen gibi sivil toplum örgütleri var. Beşli çeteler devri geride kaldı.

'ŞAPKASINI ALIP GİDECEK HÜKÜMET YOK'
Artık bu ülkede hükümetleri millet getirir. Şapkasını alıp gidecek bir hükümet yok. Zaten benim şapkam da yok. Buradan sesleniyorum, hodri meydan elinizde ne varsa ortaya koyun.

O attıkları manşetler alınlarının lekesi olarak kalacak. Yayınladıkları ses kayıtları hepsini mahçup edeceğiz. Kabataş'ta saldırıya uğrayan bir kadın üzerinden 8 ay sonra tarihin en iğrenç linç girişimini yapıyorlar. İnsan olan bunu yapamaz, vicdanı olan bunu yapmaz

28 Şubat'ta bize bunu yapanlar rezil oldu. Biz bu numaralara boyun eğmeyiz. Bu alçaklığın hesabını sorarız. 28 Şubat'ta atılan manşetler birer zillet lekesi olarak duruyor.

'BAŞI AÇIK OLSA SALDIRIRLAR MIYDI?'
Bir yerlerden emir geliyor. Ben de emir vereceğinize gelin vatanınızda yapın ne yapacaksanız diyorum. Gelince bazı şeyler açığa çıkar endişesi mi taşıyorsunuz.

Gazeteler Kabataş meselesi üzerinde tepiniyor. Biz bunlardan korkmayacağız. Bu başörtülü değil de başı açık olsaydı ona öyle saldırılar mıydı? Mesele bu. Kim kimin yanında her şey ortaya çıkyor.

Şu anda internette yeni bir düzenleme yaparak alçakça saldırıların önüne geçiyoruz. Ses ve görüntü kayıtlarıyla şantaj yapmak milleti, ülkeyi esir almak isteyenler bundan sonra avuçlarını yalayacaklar.

'CHP VE MHP'Yİ KORUMA ALTINA ALIYORUZ'
CHP bu internet düzenlemesine neden itiraz ediyor biliyor musunuz? İllegal ses ve görüntü kayıtlarıyla iş başına gelen 'genel müdür' bedel ödüyor. Aynı şekilde MHP'yi de esir almışlar.

Biz bu internet düzenlemesiyle en başta CHP'yi ve MHP'yi koruma altına alıyoruz. Bunun yanında milli iradeyi de tehdit ve şantajdan koruyoruz. Bu şantaj ve tehditlerle bir yere varamayacaklar.

Türkiye'nin yürüyüşünü durduramayacaksınız. Terör örgütüne akıl veriyorlar, çözüm sürecini bozun diye. Yeniden kan akıtın diyorlar. Gençlerin ölmemesinden rahatsızlar. Bunlar kandan beslenen vampirler. Bahar havasının sürmesinden korkuyorlar.

Bu ülkeyi yeniden kana, gözyaşına, kaosa mahkum edemeyecekler. Türkiye'de demokratikleşmenin önündeki son engel bu çetedir. Tarihte de haşhaşiler geldi gitti. Bütün enerjimizi kalkınmaya harcayacağız. 2023 için daha güçlü bir şekilde çalışacağız."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...