Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Kılavuzu değiştir

Deniz Feneri’nde Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın köstebek olduğunu iddia eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt veren Başbakan Erdoğan, “İçi boş dosyaları sallıyor. Kılavuzunu değiştir” dedi.

17.10.2011 - 15:54

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Kılavuzu değiştir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Kızılcahamam kampının kapanışında bir konuşma yaptı.

Başbakan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“İstişare toplantımızda da arkadaşlarımızın özenle üzerinde durdukları en önemli gündem maddelerinden biri anayasa oldu. Türkiye'nin bütün meselelerinin düğümlendiği anayasa meselesi 'ileri demokrasi' ve 'güçlü Türkiye' için önümüzdeki en önemli konudur. 'Muasır medeniyet' hedefimizin gerçekleşmesinin yolu yeni bir anayasa ile istikbale yürümektir. Milletin emanetini taşımanın yolu da buradan geçiyor. Milletimizin bu beklentisini karşılamanın tam zamanıdır.

Artık milletimiz her türlü vesayetten arınmış bir demokrasi ile yönetimi elinde tutmak istiyor. Egemenlik hakkını milletimiz bir daha kimseye vermek istemiyor. Temel hak ve özgürlükler alanının tamamında söz hakkı sadece milletin olsun istiyor. Devlet, hiçbir surette milletten esirgenmemelidir. Sadece Türkiye'ye ayak bağı olan eski statükoyu değiştirmek yetmez. Yeni perspektifimizin yeni bir statüko inşa etmek olmadığını da işin başında ilan ediyoruz.

Milletimiz hür iradesiyle yetkisini TBMM’ye vermiştir. Birinin, marjinal grupların mı Meclis’in mi söyledikleri doğru? Millete verdiğimiz sözlerin arkasında duralım.

Vatandaşı yok sayan bir anayasa ile bulunduğumuz noktadan ileriye gidemeyiz. Bütün vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti aidiyetini perçinleyelim.

'BU ÜLKEDE HERKES EV SAHİBİ'
Adalet mülkün temelidir. Burada mülk devlettir, devlette milletindir. Bu ülkede kimse ama kimse kiracı değildir herkes ev sahibidir. AK Parti, batının doğunun, güneyin kuzeyin değil; bu büyük vatanın partisidir.

'DÜNYANIN PARTİSİ'
AK Parti, sadece Türkiye'nin partisi değil, dünyanın partisidir. Mogadişu'dan Saraybosna'ya, Şam'dan Üsküp'e, Sana'dan Bişkek'e, Abu Dabi'den İslamabad'a, Gazze'den Bingazi'ye, Priştina'dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne dünyanın neresinde bir mazlum varsa AK Parti onun yanı başındadır. Biz böyle bir partiyiz.

74 milyon canın emaneti bizim üzerimizdedir. Bu yük ağır bir yüktür. Başka hiçbir şeyle kıyaslanamayacak onur kaynağıdır.

KILIÇDAROĞLU'NA: KILAVUZUNU DEĞİŞTİR
Bizim anamuhalefet, partimizin hallerini gördükçe çılgına dönüyor, ben de onların haline acıyorum. Zaman zaman böyle muhalefete can feda diye düşündüğüm de oluyor ama daha çok üzülüyorum.

Son günlerde bizim muhalefet yine kara propaganda peşinde. İsim vermeyeceğim, ama siz zaten 'robot resmini' tanıyacaksınız. Biri çıkmış siyasetin kirlendiğinden söz ediyor. İnsan biraz haya eder. Biraz diyorum, zira o kadarı da yeter. Biraz haya eden insan bütün Türkiye'nin duyduğu, kendi partisinin belediye başkanının ifadesiyle, ses kasetlerini hep beraber dinledik. 'Yamyamları doyuramıyorum' diyen kendi belediye başkanının itirafını da duyar da ses verir.

Hani, senaristin biri sana 'hafiye' rolünü oynarsan baş aktör olursun dedi de sen bu rolü çok benimsedin ya... Daha evvel kaç defa karanlıkta ıslık çaldın, kaç defa içi boş dosyaları havada salladın? Şimdi kalktın, Sayın Atalay için salladığın dosyayı daha evvel benim Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı için de salladın, Sayın Yazıcı için de sallamıştın. Saçma sapan bir elektronik mailden hareketle 'istifa, istifa' diye meydan meydan dolaşmıştın. Gerçek ortaya çıktığı zaman ise ne oldu? Ne 'Bir köstebek beni aldattı' dedin ne de özür diledin. Hiçbirini yapmadın. Defalarca mahcup olduğun bu yöntemden artık vazgeç. Ya vazgeç ya da kılavuzunu değiştir. Yanlış kılavuzlar seçiyorsun.''

Rahat rahat benim her milletvekili arkadaşım, siyasetin içinde olan her kardeşim, vatandaşım bakan yardımcılarına ulaşabilir.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...