Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Namertliktir

Başbakan, CHP liderine sert yanıt verdi: ''En azından bir terbiyesizliktir. AK Parti'yi Hizbullah'la ilişkilendirme gayreti içerisine girmek bir densizliktir, namertliktir" dedi.

Haberler 23.01.2011 - 15:32

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Ankara Spor Salonu'nda düzenlediği toplantıda partililere seslendi. Erdoğan toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'AK Parti ile Hizbullah ile işbirliği yapıyor' şeklinde bir açıklaması oldu. Buna ilişkin değerlendirmeniz nedir'' sorusu üzerine, Erdoğan şunları söyledi:

''Kendine göre bu tespiti Ana Muhalefet Partisi'nin Genel Başkanı eğer kullanmışsa, bu bir defa genel başkanlığın ötesinde bir yaklaşım tarzıdır ve en azından bir terbiyesizliktir. Çünkü bir iddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir. Ak Parti'yi Hizbulullah ile herhangi bir terör örgütüyle ilişkilendirme gayreti içerisine girmek bir  densizliktir, namertliktir. Benim partimi kimse bu tür örgütlerle ilişkilendiremez. Bunu açıklamadığı sürece bu densizlik, bu namertlik onun üzerinde ve camiasında kalacaktır. Bunu bu kadar açık söylüyorum. Bu kadar ağır kullanıyorum. Benim partimi kimse bu tür örgütlerle ilişkilendiremez, böyle bir hale getiremez.''

Erdoğan, ''Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'nun öldürülüşünün 18. yılı. Mumcu'nun katilerinin ortaya çıkarıldığını düşünüyor musunuz?'' sorusu üzerine, olayın zanlılarının yakalandığını, şu anda tutuklu olarak mahkemelerinin devam ettiğini söyledi.

Bundan sonrasının yargıyla alakalı olduğunu, yürütme ile ilgili bir süreç olmadığını belirten Başbakan, ''Biz temenni ederiz ki biran önce burada da yargı kararını vermiş olsun. Ve bundan gerek ailesi, gerek millet, gerekse bizler de netliğe kavuşması sebebiyle huzur bulalım'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...