Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kars Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programda vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan'ın hedefinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Ana muhalefet liderinin yaptığı bir konuşmada Et Balık Kurumu’nu 'Et süt kurumuna dönüştüreceğini söylediğini hatırlatan Erdoğan, kurumun adının başbakanlığı döneminde değiştirildiğini söyledi.

Erdoğan, "Bu kurumun adı 2013 yılında et ve süt kurumu olarak başbakanlığım döneminde değişti zaten. Görev alanını da buna göre yeniden düzenledik. Şu an size gösterdiğim Resmi Gazete'dir. Resmi Gazete'de yayımlanan şu özellikle kararı burada göstereyim istedim ki sizi nasıl aldatma gayreti içine giriyorlar, bunu bilin. Ya siyasetçi bu denli yalancı olur mu ya? Bunun yanlışlarını düzeltmekten bıktım" diye konuştu.

"Altın kaplama klozet" polemiğine de değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanlığı sarayında altın klozert varsa gel gör, Ben hemen cumhurbaşkanlığını bırakacağım' dedim. İspat edemez, göremezsen bu CHP'nin başına bela olmaktan çekilecek misin? Bbu CHP’nin başına gelirken de yalan söyledi. Ziya Paşa'nın güzel bir sözü var: Sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın? Dün Kars nasıl güldüyse Türkiye sana gülüyor haberin olsun. Yaşadığı ülkeye bu kadar yabancı bir siyasetçiye devlet teslim edilir mi? Zaten buna SSK'yı teslim etmişler iflas hale getirdi. Derhal kovaladılar."