Erdoğan’dan MHP’ye: Yavuz hırsız...

Başbakan Erdoğan, MHP’de istifalara neden olan kaset skandalıyla ilgili kendilerine yapılan eleştirilere tepki göstererek, “Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış” yorumunda bulundu.

Anadolu Ajansı 23.05.2011 - 17:33

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesinin Yeşilbayır Mahallesi Girişi Köprülü Kavşağı'ndaki ortak toplu açılış töreninde bir konuşma yaptı.

Erdoğan, özetle şunları söyledi:

''Millet için siyaset yapmayanlar, milletin sorunları için siyaset üretmeyenler, bizim çetelerle mücadelemize destek vermeyenler, işte şimdi siyaset dışı karanlık odaklar tarafından ameliyata tabi tutuluyorlar. Şantajla, komployla, çirkin görüntülerle adeta siyaset yeniden şekillendirilmek isteniyor. Siyasete sadece popülizm, sadece asılsız, gerçek dışı, hayali vaatler değil, aynı zamanda çeteler de hükmetsin diye yoğun bir gayret sarf ediliyor.

Biz siyaseti kirinden, pasından arındırmak için çaba harcarken, siyasete güveni yükseltmeye, temiz siyaseti hakim kılmaya çalışırken, birileri siyaseti kirletme mücadelesinin içine giriyor. Bizzat kendileri bu çirkin komploların, şantajların ürünü olanlar da hiç utanmadan, sıkılmadan, bizi suçlamaya kalkışıyorlar. Hani güzel bir ifade var ya, 'Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış'. Yaptıkları bu.

Biz siyaset mühendisliğine karşıyız. Biz, siyasetin, siyaset dışı odaklar tarafından, milletin iradesi dışından tasarlanmasına karşıyız. Biz, rakiplerimizle sadece ve sadece sandıkta yarışırız, hizmette yarışırız, proje bazında yarışırız. Sandığa inanmayanlar, bu ülkede eseri olmayanlar, plan-proje üretemeyenler, ortaya çıkan çirkin görüntülerden dolayı bizi suçlayarak, ortadaki çirkinliği örtmeye çalışıyorlar. Bizim bunlarla işimiz yok, bizim ahlaki olmayan hiçbir oyunun, senaryonun içerisinde yerimiz yok. Biz buna karşıyız, temelden karşıyız.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...