Erdoğan'dan muhalefete 'süt'lü eleştiri

Başbakan Erdoğan Trabzon’da partisinin il kongresinde konuşma yaptı, Okul Sütü Kampanyası’nda yaşananları eleştiren CHP ve MHP’ye yanıt verdi.

11.05.2012 - 19:44

Erdoğan'dan muhalefete 'süt'lü eleştiri

Başbakan Erdoğan, Okul Sütü Kampanyası’nda yaşananları eleştiren muhalefete yüklendi.

Trabzon'da partisinin il kongresinde konuşan Başbakan Erdoğan, yapılan tetkilerde sütlerde herhangi bir hastalık yapıcı maddeye rastlanmadığını söyledi.

Uygulamanın devam edeceğini söyleyen Erdoğan, MHP lideri Bahçeli’nin süt kampanyasıyla ilgili eleştirilerine şu yanıtı verdi:

MHP Genel Başkanı süt konusunu istismar ederek buradan bir çıkış yapma çabasına varlık gösterme çabasına girdi. DSP, MHP, ANAP hükümeti Tarım Bakanı, Sağlık Bakanı MHP'li ve sadece 4 ilde süt dağıtılıyor. 505 öğrenci rahatsızlanıyor. Bu zehirlenme değil diyorlar. Bu tutarsızlığı nedeniyle Bahçeli’yi ciddiye almıyorum.”

'TIPÇI OLDUĞUNU BİLMİYORDUK'
Erdoğan bu açıklamasının ardından hedefine CHP ve lideri Kılıçdaroğlu’nu aldı.

Erdoğan şunları söyledi: "Gelelim Kılıçdaroğlu'na çocuklara süt dağıtılıyor. ‘Yüzlerce çocuk zehirlendi’ diyor nerden biliyorsun, elinde raporun var mı? Biz seni hesap uzmanı biliyorduk. Tıp tahsili gördüğünü doğrusu bilmiyorduk. İkinci çirkinlik; ‘ihale yandaş kuruluşlara verildi’ diyor. Orada da çaktı İzmir'de haftada bir dağıttıkları firma ile bizim süt temin ettiğimiz firma aynı. Eğer benim yandaşımsa senin de yandaşın."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...