Erdoğan’dan oğul Dink'e: Teessüf ederim

Başbakan Erdoğan, kendisinin “Kanlı değil, zanlı” dediği yönünde iddiada bulunan gazeteci Hrant Dink’in oğlu Arat Dink’e tepki gösterdi. Dink’e “Teessüf ederim” diyen Erdoğan, haberi yazan gazeteyi de kınadı.

Haberler 20.05.2011 - 15:27

Erdoğan’dan oğul Dink'e: Teessüf ederim

Başbakan Erdoğan, partisince Kars Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Erdoğan, öldürülen Agos gazetesi yazarı Hrant Dink’in oğlu Arat Dink’in Taraf gazetesinde yer alan sözlerine yanıt verdi.

''Barışsa, biz Ermenistan'a bütün iyi niyetimizle uzlaşma elimizi uzattık. Şimdi sıra Ermenistan'da'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

''Fakat bugün bir olay daha oldu. Bir gazete başlık atmış. O da güya Başbakan Yardımcım Cemil Bey'in (Cemil Çiçek) Dink'in oğlu tarafından söylenen bir şey ki ben böyle bir ifadeyi asla Başbakan Yardımcım için kullanmam. O'nun ölümüyle ilgili 'zanlı' olarak ifade etmişim. O, 'kanlı' demiş, ben 'hayır kanlı değil, zanlı' demişim. Bu çocuk bunu söylemişse kendisine teessüf ederim.

Ama bunu malzeme haline getiren o gazeteyi de huzurlarınızda kınıyorum, tel'in ediyorum. Diasporanın etkisinden kurtulup Ermenistan'da biz adım atmasını beklerken, Ermeni yanlısı ne yazık ki bazı zihniyetten hala bu ülkede, onların avukatlığını üstlenmişler, bunu sürdürüyorlar'' dedi.

Mitingin ardından bir de teme atma töreni gerçekleştireceklerini kaydeden Erdoğan, ''Biliyorsunuz ben temel atma törenlerine prensip olarak katılmıyorum. Arkadaşlarım temel atıyor, ben açılışlara katılıyorum. Ama bunun istisnaları var. Önemli yatırımlarda, uluslararası yatırımlarda, gidiyor, coşkuyla, heyecanla o töreni yapıyoruz. Bugün de Kars’ta, Azerbaycan petrol şirketi tarafından merhum Haydar Aliyev adına yaptırılacak olan büyükçe bir Endüstri Meslek Lisesi’nin yerini verdik. Onlarda oraya liseyi yapacaklar. Onun temelini atıyoruz, Karsımıza hayırlı olsun. Azarbaycan devlet başkanına ve tüm Azerbaycan halkına buradan şükranlarımı sunuyorum.''

Başbakan Erdoğan, ''Kardeşlikse, bizim Azerbaycanla, Nahcivan a, ezeli ve ebedi kardeşliğimiz var'' ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...