Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefeti ve paralel yapıyı eleştirerek, “Pensilvanya ile Kandil bir olmuş. Önlerine de muhalefet partilerini katmışlar, Türkiye’yi yine karanlık günlere döndürme çabasındalar" dedi.

İHA - Anadolu Ajansı 16.05.2015 - 12:41

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şişhane'de düzenlenen Beyoğlu Belediyesi Hizmet Binası Açılış Töreninde yaptığı konuşmada, ''Pensilvanya ile Kandil bir olmuş, önlerine de muhalefet partilerini katmışlar, Türkiye'yi yeniden karanlık günlerine döndürmenin hesabı içindeler" dedi.

Erdoğan, "Görüyorsunuz işte. Pusulası şaşmış, kıblesi şaşmış hatta felekleri şaşmış vaziyette oradan oraya savruluyorlar. Taksim'i kıbleleri, Kabeleri olarak ilan edenlerle bir yere varılır mı? Ben inanıyorum ki benim Kürt kardeşlerim, terör örgütünü arkasına almış olan bu zihniyetlere prim vermeyecektir" ifadelerini kullandı.

"Bunların bir kısmının Kabesi, Pensilvanya olabilir, bunların bir kısmının Kabesi, Kandil olabilir, Taksim olabilir. Hani 'Kabe Arap'ın olsun bize Çankaya yeter' diyenler olabilir ama bizim Kabemiz de kıblemiz de istikametimiz de belli" diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bizim Kabemiz Mekke'de, ruhumuz İstanbul'da, aşkımız tüm Türkiye'de, sevgimiz Kudüs'te, Gazze'de, Mısır'da Balkanlar'dadır.

Batıya gelip farklı konuşup, doğuya, güneydoğuya gidip farklı konuşanlara, 7 Haziran'da benim milletim inanıyorum ki sandıkları patlatırcasına gereken cevabı verecektir" dedi.

Sayfa Yükleniyor...