İlişkili Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partileri sorumlu davranmaya davet etti.

Seçim sonuçlarına ilişkin Erdoğan'dan ilk açıklama geldi.

Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer alan açıklamasında Erdoğan, seçimlere katılım oranının yüksekliğine işaret etti.

Erdoğan, "Seçimlere katılım oranının yüksekliği, aziz milletimizin iradesini sandığa yansıtma ve demokrasi konusundaki kararlılığının ifadesidir" ifadesini kullandı.

"Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir" diyen Cumhurbaşkanı şunları kaydetti:

"Sonuçların hiçbir partiye tek başına iktidar imkanı vermediği mevcut tablonun, yarışa katılmış olan tüm partiler tarafından sağlıklı ve gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tutulacağına inanıyorum.

Seçim sonrasında başlayan bu yeni süreçte, ülkemizdeki istikrar ve güven ortamının, demokratik kazanımlarımızın korunması için tüm siyasi partilerin gerekli hassasiyeti göstermeleri, sorumlu bir davranış sergilemeleri büyük önem arz etmektedir.

Seçime teveccüh gösteren aziz milletimize, Yüksek Seçim Kuruluna, il ve ilçe seçim kurullarına, sandık kurullarına, güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor, sonuçların ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum."

DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞECEK

Öte yandan Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün görüşmesi planlanıyor.