Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "diktatör" tepkisi: Git yat aşağı

Manisa'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Sözcüsü Bülent Tezcan'a tepki göstererek "Kalkıp Tayyip Erdoğan'la ilgili diktatör, faşist diktatör... Git yat aşağı. Şahsıma bu lafı eden kişi, affedersin kendisini vurdular ve ben geçmiş olsun diye kendisini arıyorum" dedi.

ntv.com.tr 03.11.2017 - 17:45 | Son Güncelleme : 03.11.2017 - 18:47

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "diktatör" tepkisi: Git yat aşağı

Son dakika haberi! 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Manisa'da tesis açılışında konuştu.

Erdoğan konuşmasında CHP'li Bülent Tezcan'a tepki gösterdi. 

"DİKTATÖR KALKIP SENİ ARAR MI?"

Cumhurbaşkanı "Kalkıp Tayyip Erdoğan ile ilgili diktatör, faşist diktatör... Ya git yat aşağı. Yani şahsıma bu lafı eden kişi, affedersin kendisini vurdular ve ben geçmiş olsun diye kendisini arıyorum. Düşünebiliyor musunuz? Ya diktatör kalkıp da seni arar mı be? Ben seni arıyorum, bu bir insaniliktir, bu bir merhamettir, rahmet duygusudur. Ama bu yok, bunlarda bu yok" diye konuştu. 

"SEN KENDİ İŞİNE BAK"

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Bunların bu ülkede dikili ağacı yok. Siyasetçilerimizin iş dünyamızın akademisyenlerimizin medyamızın ülkeye söz söylecek herkesin fikir ortaya koyması lazımdır. Bazı belediye başkanlarımızın istifalarıyla ilgili konuşuyorsun, sana ne sen kendi işine bak. Bunca yıldır partinin başındasın ya, kazandığın bir tane seçim var mı onu söyle. Batı'da adam bir seçim kaybettiğinde çekip gidiyor. Sen dokuz seçim kaybettin halin ortada."

Erdoğan konuşmasında ayrıca şunları kaydetti: "Biz G-20 ülkelerinden bir tanesiyiz. Avrupa'da altıncıyız. İhracatımız 36 milyar dolardan 154,5 milyar dolar seviyesini buldu. Koşuyoruz yürümüyoruz daha da iyi olacak. İnşallah ilk 10 ülke arasına girecek. Ülkemizde yapılan kamu ve özel yatırımların yılda 70 milyar liradan 765 milyar liraya çıkması da başka bir göstergedir. Görüldüğü gibi Türkiye tarihinin en büyük 3. dönüşümünü başarıyla tamamlamıştır. Şimdi dördüncü dönüşüm için hazırlanıyoruz.

Ülkemiz hesapsız kitapsız atılan adamların bedelini ağır bir şekilde ödemiştir. Artık hiç kimsenin milletimizin karşısına böyle bir üslupla çıkmaması gerekiyor. Ne terör, ne de dış baskılar hedeflerimize ulaşmamızı engelleyememiştir. Dokuz şehidimiz oldu ama hesabını sorduk, 55 teröristi etkisiz hale getirdik."

Sayfa Yükleniyor...