Erdoğan’ın Bahçeli’ye açtığı davaya ret

Başbakan Erdoğan’ın MHP lideri Bahçeli’ye açtığı tazminat davası reddedildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.12.2009 - 12:18

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, yaptığı yazılı basın açıklamalarında ''kişilik haklarına saldırıda bulunduğu'' iddiasıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aleyhinde açtığı 20 bin TL'lik manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile Bahçeli'nin avukatı Hamit Kocabey katıldı.

Avukat Cemaloğlu, daha önceki iddialarını tekrarlayarak, davanın kabulüne karar verilmesini talep etti. Avukat Kocabey ise ''Tarafların siyasi kişilikleri nedeniyle, özellikle davacı Erdoğan'ın başlatmış olduğu tartışma nedeniyle karşılıklı konuşmaların olduğunu, bunların içeriğinde de kişilik haklarına saldırı niteliğinde cümlelerin bulunmadığını'' belirterek, davanın reddini istedi.

Yargıç Kenan Altıparmak, davanın reddine karar verdi.

Davanın dilekçesinde, Devlet Bahçeli'nin, 13 ve 20 Temmuz 2009 tarihlerinde yaptığı yazılı basın açıklamalarında, ''Siyasi bir eleştirinin ötesinde Erdoğan'ı ağır bir biçimde suçlayıcı ve aşağılayıcı ifadelere yer verdiği'' ileri sürülmüştü.

Sayfa Yükleniyor...