Erenerol: STK'lar casusluk yapıyor

Sevgi Erenerol'un Genelkurmay Karargahında verdiği brifing konuşulmaya devam ediliyor. Ergenekon Davası sanığı Sevgi Erenerol, askerlere verdiği konferanslarda, sivil toplum kuruluşlarını yabancı ülkelere casusluk yapmakla suçluyor.

NTV Haber 26.05.2009 - 16:15

Genelkurmay Karargahı ve Hava Kuvvetlerinde subaylara konferans veren Sevgi Erenerol, misyonerlik faaliyetlerini özellikle Doğu ve Güneydoğu anadolu'da yoğunlaştığını savunuyor: "Ülkemizde Kürt kökenli vatandaşlar hedef seçilmiştir."

Erenerol'un misyonerler tarafından kurdurulduğunu savunduğu sivil toplum kuruluşlarını cususlukla suçlaması dikkat çekiyor: "Halkımıza sivil toplum örgütleri diye tanıtılan kuruluşların yıkıcı faaliyetleri ve bunun yanı sıra casusluk faaliyetleridir. Kökleri kesinlikle yurtdışında olan bu kuruluşlar ülkemizde her türlü etnik ve dinsel farklılıkları kaşımaktadırlar."

Ergenekon Davası sanığı Erenerol, misyonerlik faaliyetlerinde Vatikan ve Katolik misyonerlere en büyük desteği Fetullah Gülen'in verdiğini iddia ediyor: "Bu işbirliğinde Fetullah Gülen cemaati hemen atlamış Papanın ayağına kadar giderek mektupla bu misyonun bir parçası olmak istediklerini ifade etmiştir. Böylece toplumumuz bu oyunun içine çekilmiştir."

Türk Ortodoks Patrikhanesi Sözcüsü Sevgi Erenerol, eş başkanlığını Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Zapetero'nun yaptığı medeniyetler ittifakını da misyonerlik faaliyeti olarak görüp eleştiriyor: "Son olarak yeni bir oyun sahneleniyor. Bu da medeniyetler ittifakı adı altında götürülüyor."
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...