Erenerol TSK'ya 'misyonerlik' konferansı vermiş

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Sevgi Erenerol'un 2006 yılında TSK'ya verdiği konferansta subaylara misyonerliğin amacının Anadolu’yu ele geçirmek olduğunu söylediği ortaya çıktı.

NTV Haber 25.05.2009 - 12:26

Erenerol TSK'ya 'misyonerlik' konferansı vermiş

Konferansın CD'leri, Hrant Dink cinayetinin görüldüğü mahkemeye gönderildi.

Kayıtlarda Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü ve Ergenekon Davasının tutuklu sanığı Sevgi Erenerol, Genelkurmay Karargahı ve Hava Kuvvetleri Karargahında konferans veriyor.
Konferanslara çok sayıda subay katılıyor.

Erenerol İstanbul'un, ekümeniklik için 2010 Avrupa Kültür Başkenti ilan edildiğini iddia ediyor: "Misyonerlik her ne kadar bir din değiştirme olarak biliniyorsa da siyaset satrancının bir piyonudur. Tek amaç din adına bu toprakların ele geçirilmesidir. İstanbul'un 2010 Kültür Başkenti ilan edilmesi de bu ekümeniklik meselesinin bir parçasıdır.

Bu yüzden son yıllarda Bizans görünümlü bir tarihi yapılanma başlatıldı. Restorasyonlar hızla sürdürülmektedir. Bu şekilde devletin parçalanma süreci de başlatılacaktır. İstanbul'u ayrı, özel bir İstanbul devleti olarak yapılandırmaya gitmektedirler.”

Erenerol, konuşmasında "Türkiye’de yeni bir protestan nüfus oluşturmaktadırlar. Bunun yolu, 12 Eylül sonrası Turgut Özal döneminde açılmıştır. Özellikle din propagandasını yasaklayan 163. maddenin kaldırılması misyonerliğin önündeki yasal engelleri kaldırmıştır" diyor.

SEVGİ ERENEROL KİMDİR?
Sevgi Erenerol, ilk Ergenekon iddianamesinin tutuklu sanıkları arasında yer alıyor. Eski Patrik Selçuk Erenerol'un kızı.

Ergenekon davası sanıklarının patrikhaneyi toplantı merkezi olarak kullandığı iddianamede yer alıyor.

Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, avukat Kemal Kerinçsiz ve emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in patrikhanede Sevgi Erenerol ile toplandıklarına dair fotoğraflarda delil klasörlerinde bulunuyor.

Sevgi Erenerol, Ergenekon'un üst düzey 5 yöneticisi arasında gösteriliyor. Erenerol'un 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 392 yıla kadar hapsi isteniyor.

Video: Misyonerlik Konferansı

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...