Ergenekon hakimi: Adalet Bakanı da kim?

İkinci Ergenekon davasında sanık avukatı ile hakim arasında “korku” polemiği yaşandı. Avukatın baskı altında olduğunu savunduğu Hakim Sedat Sami Haşıloğlu “Ben kimseden korkmam. Kim oluyor Adalet Bakanı?” dedi.

Haberler 18.12.2009 - 12:31

İkinci ''Ergenekon'' davasının 24. duruşması Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülüyor.

Duruşmada söz alan tutuksuz sanıklar Tunç Akkoç ve Adnan Türkkan'ın avukatı Servet Bora, üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu'nu reddettiklerini söyledi.

Bora, birinci ''Ergenekon'' davasında da Haşıloğlu'nun çekilmesi talebinde bulunulduğunu hatırlatarak, ''Haşıloğlu'nun Çatalaca Sulh Ceza Mahkemesi hakimiyken kelepir arsa alımı için harekete geçerek teminat yatırdığını, ucuz taşınmaz satın alma girişiminde bulunarak icra müdürüne baskı uyguladığını'' öne sürdü.

Bu konuya ilişkin Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna şikayette bulunduklarını ifade eden Bora, bunun da Haşıloğlu'nun, Adalet Bakanlığı'nın baskısı altında olduğunu gösterdiğini ileri sürdü.

Bunun üzerine Hakim Haşıloğlu, “Ben Adalet Bakanlığı’ndan mı korkacağım? Kimseden korkmam beyefendi. Kim oluyor Adalet Bakanı? Bir hakimim ben” dedi.

Mahkeme Başkanı Köksal Şengün de “Tartışma istemiyoruz. Bizim hayatımızda korku olmaz. Korksak burada ne işimiz var” diye konuştu.

Sanık avukatları, Hakim Haşıloğlu için reddi hakim talebinde bulundu.

Verilen aranın ardından Hakim Şengün, ret talebinin geri çevrilmesine hükmettiklerini  açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...