Ergenekon sanığı: İkiz kuleleri biz vurduk

“Ergenekon” sanığı İsmail Yıldız, ABD’deki ikiz kulelere yapılan saldırıyı kendisinin başında olduğu örgütünün yaptığını öne sürerek, “Saldırı planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde hazırlandı” dedi.

Ergenekon sanığı: İkiz kuleleri biz vurduk

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri’de yapılan “Birinci Ergenekon” davasının 184. duruşmasına Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım ile Cumhuriyet gazetesine molotofkokteyli atılması davasınınkilerinin de aralarında bulunduğu 23 tutuklu sanık katıldı.

Tutuklu sanıklardan Hayrettin Ertekin, Ergün Poyraz ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada söz alan tutuklu sanıklardan İsmail Yıldız, reddi hakim talebinde bulunacağını belirterek, daha önce kendisinin başkanı olduğunu söylediği TULE adlı istihbarat örgütünü anlattı.

Mahkemenin kendisine bu örgütle ilgili sorular sormadığını belirten Yıldız, Amerika'daki ikiz kulelere yapılan saldırının failinin de TULE olduğunu, saldırı planının da o dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde organize edildiğini ileri sürdü.

HAKİM SUSTURDU: HAVALARDA UÇUYORSUN
Yıldız'ın bu şekildeki beyanlarını sürdürmesi üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, ''Bitirin artık, sözünüzü keseceğim. Kimi reddediyorsunuz?'' diyerek talebi konusunda konuşması için uyarıda bulundu.

Yıldız'ın, söylediklerinin talebiyle ilgili olduğunu belirtmesi üzerine Şengün, ''Talebine gelmiyorsun. Havalarda uçuyorsun. Talebinizi yazılı verin'' diyerek mikrofonunu kapattırdığı İsmail Yıldız'ı yerine oturttu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...