Ergenekon savcılarına bir inceleme daha

Adalet Bakanlığı, ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten savcılar ve bu soruşturmada işlemleri bulunan hakimlerle ilgili yeni bir inceleme başlattı.

Anadolu Ajansı 31.08.2009 - 15:04

Adalet Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcıları ve bu soruşturmada işlemleri bulunan hakimler hakkında, bir şikayet dilekçesi daha incelemeye konuldu.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu aracılığıyla Adalet Bakanlığı’na iletilen bir şikayet dilekçesiyle ilgili Ceza İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yeni bir dosya daha açıldı.

Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açılan yeni dosya, ilgililer hakkında inceleme yapılmak üzere Teftiş Kurulu Başkanlığı’na gönderildi.

2 müfettiş tarafından sürdürülen inceleme sonucu yeterli delil elde edilirse soruşturma açılabilecek.

Şikayetlerle ilgili yeterli delil elde edilememesi durumunda ise soruşturma başlatılmasına gerek görülmeyebilecek.

''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten savcı ve işlemleri bulunan hakimlerle ilgili aynı mahiyetteki ihbar ve şikayetlerin birleştirilmesi suretiyle daha önce 38 şikayet dosyası açılmıştı.

38 şikayet dosyasının 28'i hakkında soruşturma başlatılmasına gerek görülmemiş, 10 dosya kapsamındaki şikayetlere ilişkin incelemeler ise sürdürülüyordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...