Ergenekon'da 'Kemal'ler karışmış!

Ergenekon davasında mahkemeye gönderilen belgelerden birinde Kemal Alemdaroğlu yerine sehven Kemal Kerinçsiz yazıldığı, başka bir kişiye ait telefon dökümünün ise Kemal Kerinçsiz'e ait göründüğü ortaya çıktı.

05.02.2011 - 17:18

Ergenekon davasında polislerin sehven yaptığı hatalara yenileri eklendi. Ergenekon ana davasının tutuklu sanığı avukat Kemal Kerinçsiz'in talebi üzerine İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Terörle Mücadele Şubesi'ne yazı yazdı. Mahkeme, Stratejik ve Ütopya dergisindeki aramada bulunduğu belirtilen CD'nin içindeki fotoğrafların Kemal Kerinçsiz'e ait olup olmadığını sordu.

Emniyet'in gönderdiği yanıtta "Dergide yapılan aramada 164 CD çıkmıştır. 131 nolu CD içinde yer alan resim ve fotoğraflarda görülen kişinin Kemal Alemdaroğlu olduğu ancak tutanağa Kemal Kerinçsiz olarak 'sehven' yazıldığı görülmüştür" denildi.

Mahkeme, 2007 yılındaki bir telefon görüşmesinin kayıtlarının da Kerinçsiz'e ait olup olmadığının araştırılmasını istedi. Terörle mücadele şubesinden gönderilen yazıda, "Engin Zorba isimli şahsın telefon konuşmaları 'sehven' Kerinçsiz'in yaptığı telefon konuşmasıymış gibi yazılmıştır" denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...