Ergenekon'da sorgu günü

Son Ergenekon dalgasında gözaltına alınan 6 kişi adliyede savcı Zekeriya Öz tarafından sorgulanıyor. Adliyeye getirilen isimler arasında İP Genel Başkan Yardımcısı Cengiz de var.

04.06.2010 - 10:48

Ergenekon soruşturmasında yeni gelişmeler yaşanıyor.

1 Haziran tarihinde gerçekleşen son operasyon dalgasında aralarında eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay'ın da bulunduğu isimler gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlardan 6'sı bugün ifade vermeleri için İstanbul Adliyesi'ne getirildi. İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı avukat Mehmet Cengiz'in de aralarında bulunduğu 6 kişi, hakim ile savcıların kullandığı bölümden bahçeye alınarak araçtan indirildi.

Bahçeye alınarak araçtan indirilen 6 kişi, adliyenin yemekhanesinde bir süre bekletildi.

Şüpheliler İP Genel Başkan Yardımcısı avukat Mehmet Cengiz, avukatlar Kutbettin Kaya, Ali Hadi Emre ve Tülay Bekar ile emekli Albay Cafer Balçık ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldırım, sırayla adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirildi.

Şüphelilerin, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e ifade vermeye başladı.

İP'LİLERDEN BASIN AÇIKLAMASI
Bu arada, adliye önünde toplanan grup adına bir basın açıklaması yapan İP Genel Sekreteri avukat Hasan Basri Özbey, ''Türkiye'de hukuk ayaklar altındadır'' dedi. Soruşturmayı yürüten savcıları da eleştiren Özbey, avukat Mehmet Cengiz'in yargılanması için Adalet Bakanlığı'ndan izin alınması gerektiğini ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...