Ergenekon’da yeni dalga: 30 gözaltı

Konya'da geçen yıl nisan ayında 6 kişinin tutuklandığı suç örgütü operasyonu kapsamında 11 ilde 30 kişi gözaltına alındı. Zanlıların “Ergenekon” örgütüyle ilgilerinin bulunduğu belirtildi.

14.05.2010 - 12:24

Edinilen bilgiye göre, Adana Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, aralarında Isparta, Konya, İstanbul, Ankara, Antalya'nın da bulunduğu 11 ilde toplam 37 kişinin evinde arama yaptı.

Toplanan delillerin incelenmesinin ardından Savcı, şüphelilerin yakalanarak ifadelerinin alınması talimatını verdi. Konya merkezli yürütülen operasyonda, bu sabah harekete geçen ekipler, Isparta'dan emekli albay A.K'nin de aralarında bulunduğu yaklaşık 30 kişiyi gözaltına aldı.

Emekli albay A.K'nin Konya'ya gönderildiği belirtildi.

Operasyonun geçen yıl 16 Nisan’da Konya merkezli yapılan ve 6 kişinin tutuklandığı suç örgütü operasyonu ile ilgili gerçekleştirildiği öğrenildi.

Tutuklanan kişilerin Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınanlarla bağlantılı olarak faaliyet gösterdiği öne sürülmüştü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...