Ergin: İddialar saçmasapan

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, CHP Sözcüsü Haluk Koç'un "Sadullah Ergin yolsuzluk davasında bazı bilgi ve belgelere müdahale edecek" iddiasına "İddialar saçmasapan" şeklinde yanıt verdi.

Haberler - NTV Haber 23.12.2013 - 18:13

Ergin: İddialar saçmasapan

İstanbul'daki yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun Ankara'daki yankıları sürerken, ana muhalefet operasyona ilişkin ciddi bir iddia ortaya attı. CHP Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan'ın talimatıyla Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in soruşturmadaki bazı bilgi ve belgelere müdahale edeceğini öğrendiklerini söyledi.

Bakan Ergin'e "Sakın böyle bir girişimde bulunmayın. Bu yüce divanlık bir suçtur" diye seslendi.

Koç, "Soruşturma konuları ile ilgili olarak Başbakan'ın özel talimatıyla adalet bakanının bazı bilgi ve belgelere müdahale edeceği bilgisi bizlere ulaşmıştır. Buradan Sayın Bakan'a açık, anlaşılabilir, tevil edilemeyecek bir çağrıyı kamuoyu huzurunda yapıyorum. Sakın bu tür bir gayret içinde olup, iktidar gücünü, yolsuzlukları kapatmak, örtmek için kullanmayın. Polisleri görevden aldınız. Anayasaya, savcılara müdahale ediyorsunuz. CMUK'a açıkça aykırı bir şekilde, yönetmelik değişikliğine giderek soruşturmalarda, hırsıza önceden haber vermenin yolunu açtınız. Şimdi dosyaların içeriğine müdahale etme ve karartma aşamasına geldiniz. Böylesi bir girişim yüce divanlık bir suçtur. Uyarıyoruz!. Herkesin dikkatini çekiyoruz; bu dosyaları içeriğine ahlaksız girişimlerle müdahale edilmesin. buna kimse yeltenmesin. Adalet Bakanı sakın ha sakın böylesi bir girişimin tetikçisi olmasın" dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den bu sözlere yanıt geldi. Ergin, "İddialar saçmasapan, belgeler ve bilgiler savcıların elinde" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...