Balyoz Planı davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Ergin Saygun, geçen ay 8 buçuk saat süren açık kalp ameliyatı olmuş ve ameliyatın hemen ardından tahliye haberi gelmişti.

Emekli Orgeneral Saygun'un doktoru İhsan Bakır, Saygun'un böbrek fonksiyonlarının düzeldiğini ve kalple ilgili bir sorununun olmadığını belirterek, bugün itibarıyla taburcu edildiğini açıkladı.

Basın toplantısı düzenleyen Saygun, şunları söyledi:

''Sonradan öğrendiklerim, ailemin ve benim yaşadığım sıkıntıları kamuoyuna getirmekte sizin çok emeğiniz geçmiş. Kan lazım deyince kamerasını bırakıp kan vermeye koşan arkadaşlar olduğunu biliyorum. Eşimin ve kızımın elindeki ağır paketleri arabaya taşımışsınız. Bu basının ötesinde insani duyguların zirve yaptığı yerdir. Bir de kan kardeşim olduğunu öğrendim. Bu da sürpriz oldu.

Bu basının da ötesinde insani duyguların zirve yaptığı bir yerdir. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Bir çok kişiye teşekkür etmek istiyorum. Başta aileme teşekkür etmek istiyorum. Toplumun en küçük birimi olan ailenin, gerektiğinde bütün toplumu nasıl etkileyeceğini gösterdiler. Silah arkadaşlarıma da teşekkür ederim. En büyük teşekkürün hastaneye gitmesi gerektiği kanaatindeyim.

'DOKTORLAR MUCİZE YARATTI'
Ben ne kadar riskli bir ameliyata girdiğimi biliyordum. Doktorlar, gerçek bir mucize yarattılar, beni yaşatabilmek için olağanüstü çaba sarf ettiler.

'BENİ BİR AY BIRAKIN'
Bir ay beni bırakın toparlanıp kendime geleyim ondan sonra görüşürüz. Son zamanlarda bu bile yaptığım en uzun konuşmadır.

'SİLAH ARKADAŞLARIMA SEVGİLER'
Silivri, Hasdal ve Maltepe cezaevlerindeki silah arkadaşlarıma da sevgi ve muhabbetlerimi gönderiyorum.

AMELİYATTAYKEN TAHLİYE
Ameliyatta iken tahliye edildiğimden haberim yoktu. Nasip oldu. O da herhalde sistemin bir işleyiş şeklidir.''

BAŞBAKAN'IN ZİYARETİ
Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Ergin Saygun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hastanede kendisini ziyaret etmesi ile ilgili soruya ise, ''Hasta ziyaretiydi başka bir anlamı yok" yanıtını verdi.