Erhan Afyoncu Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü'ne atandı (Erhan Afyoncu kimdir?)

Prof.Dr. Erhan Afyoncu yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan Erhan Afyoncu kimdir?

Haberler - Anadolu Ajansı 04.10.2016 - 22:56 | Son Güncelleme : 05.10.2016 - 11:13

Erhan Afyoncu Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü'ne atandı (Erhan Afyoncu kimdir?)

Prof. Dr. Erhan Afyoncu, yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü'ne atandı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğüne,  Cumhuriyeti Anayasası'nın 130'uncu ve 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 5'inci maddeleri uyarınca, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın önerdiği ve Başbakan Binali Yıldırım'ın uygun gördüğü adaylar arasından Prof. Dr.  Erhan Afyoncu'yu atadı.

PROF. DR. ERHAN AFYONCU KİMDİR?

1967 yılında Tokat'ta dünyaya gelen Afyoncu, ilk ve ortaöğrenimini memleketinde tamamladı. Daha sonra Gazi Osman Paşa Lisesi'ni bitiren Afyoncu, 1984 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi bölümüne başladı. 1988'de mezun olduktan sonra 2008 yılında doçentliğe, 2014 yılında profesörlüğe yükselen Afyoncu, 2012 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine getirilmişti. 

Tarihçi-yazar Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Milli Savunma Üniversitesi'ne atanmadan önce son olarak Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yapıyordu. 

Kendisi gibi tarihçi olan Fatma Afyoncu ile evli olan Prof. Dr. Afyoncu'nun 3 çocuğu var. 

Sayfa Yükleniyor...