Eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın, 1999 Marmara Depremi sonrasında İzmit'e yaptığı ziyarette kucağına alıp sevdiği "Erkan Bebek" Başkan'ın ilgisine burnunu sıkarak karşılık vermesiyle hatırlanıyordu.

Küçük Erkan Bill Clinton'un bir sonraki Türkiye ziyaretinde de kendisi ile Çırağan Sarayı'nda tekrar görüşmüştü.

Bill Clinton'u televizyonda görünce çok heyecanlandığını, onu dedesi gibi gördüğünü söyleyen Erkan Işık, bu kez de eşi Hillary Clinton'un Türkiye'ye gelişinden çok memnun.

Hillary Clinton'un da kendisini ziyaret etmesini çok istediğini söyleyen Erkan'ın Clinton ailesinden de bir isteği var: "Bill Dedem'den bana bilgisayar göndermesini çok isterim. Büyükannem Hillary, bu isteğimi kırmazsa çok sevineceğim. Başka bir isteğim ise kirada oturduğumuz için bize yeni bir ev vermeleri."

Bugün 10 yaşında olan Erkan özel bir kolejde ücretsiz öğrenim görüyor. Erkan Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim gördükten sonra bilim adamı olmak istediğini söyledi.

Clinton'a üçüncü bir mektup daha yazacağını söyleyen Işık, okullar tatile girdiğinde ''Takdir Belgesi'' aldığı zaman karnesinin bir fotokopisini ABD'ye göndereceğini ifade etti.