Milano’da hafta sonundan bu yana düzenlenen şovlarda öne çıkan tasarımcılar özellikle giyilebilir kostümleri podyumlara çıkarttılar.

Prada: Farklı yaklaşımlarıyla(geçen sezon erkeklere tütü etek giydirmesi gibi...) her zaman şaşırtan Prada’da gelecek sezona dair bir şaşırtma olmaması aslında şaşırtıcıydı. Oldukça sade ve giyilebilir bir koleksiyon hazırlanmıştı. Yakasız paltolar bolca kullanılmıştı. Bu defilede yenilik olarak sayılabilecek eski kruvazenin geri dönüşüydü.

Burberry: Burberry’nin meşhur deseni bu yıl geri dönmüştü. Boyunları dolayan atkıları, Burberry desenindeki gömlekler takip etti. Siyah rengin hakim olduğu kış koleksiyonunda kadifeler dikkat çekti.

Armani: Herhangi bir aktivite için hazır olan Armani erkeği için birçok seçenek sunuldu. Kayak montları gibi sportif parçaların yanı sıra şal- hırkalar vardı. Ayrıca yüksek bel pantolon koleksiyona dahil olmuştu.

Gianfranco Ferre: Ferre’nin ölümünden sonra modaevinin kaptanlığına getirilen Tommaso Aquilano ve Roberto Rimondi farklı mimari anlayışlarını kıyafet inşasına yansıttılar. Koleksiyondaki paltoların yaka/boyun kısımları ve vatkalar dikkat çekti.