Popüler bir kadın dergisi erkeklerin karşılarındaki kadına ilgi duyup duymadıklarını anlamak için kadınların, bazı işaretlerin izini sürmesi gerektiğini söylüyor.

İşte o işaretlerden bazıları:

Konuşurken size doğru eğiliyor ve gözlerinize bakıyor. Bu davranış şekli onun size ilgi duyduğuna bir işarettir. Sizinle ilgili hiç bir detayı kaçırmak istemiyor. Vücut dili de bu isteğini ele veriyor.

Haftada bir bir yerde onunla tesadüfen karşılaşmanız normal sayılabilir. Fakat bu tesadüflerin sayısında bir artış varsa o zaman bilinçli bir durumla karşı karşıyasınız demektir.

Sizinle birlikteyken her fırsatta elinize, kolunuza hatta dizinize ya da ayağınıza dokunuyor. Size olan ilgisini fiziksel bir temasla iletiyor.

Modern dünyanın yalnızlaştırdığı bir çok insan artık arkadaşını ya da sevgilisini dinlemek yerine sadece kendisinden bahsetmek istiyor.

Hoşlandığınız erkek baş başa kaldığınızda sizi dinlemek istiyorsa ve daha da önemlisi sizi “gerçekten” dinliyorsa o zaman size karşı bir şeyler hissediyor demektir.

Haftasonu için birlikte plan yaptınız fakat bir arkadaşınıza hediye almayı unuttuğunuz için bir süreliğine de olsa planı erteleyip bir alışveriş merkezine girmeniz gerekiyor. Bu duruma surat asmıyoe aksine sizinle hoş vakit geçirmeye devam ediyorsa bu size olan ilgisinin bir işareti olabilir.