İlişkili Haberler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 24 Haziran 2018'de yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Belirlenen seçim tarihini, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, NTV'ye değerlendirdi.

Erken seçim söyleminin 16 Nisan sonrası sürekli gündeme getirildiğini söyleyen Akçay, erken seçim teklifini AK Parti ve MHP'nin ortak vereceğini söyledi.

Akçay, "Erken seçim Türkiye'nin gündeminden çıkarılmış oldu. Her bakımdan siyasi, ekonomik, uluslararası ilişkiler bakımından yararlı olacak bir karardır. Süre yeterlidir. Ortak bir önerge olacak. Başbakan Sayın Binali Yıldırım ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile grup başkan vekillerinin imzasının olduğu bir teklif olarak sunulmasını düşünüyoruz. Önümüzdeki birkaç saat içerisinde gerçekleşecek."

Seçimlerin İyi Parti'nin seçimlere girmemesi için erkene alındığına yönelik iddialara da değinen Akçay, "Bu tür spekülasyonlara prim vermemek lazım. Şu an itibariyle Türkiye'de 90'ı aşkın parti var. Kimlerin seçime girme hakkı ve ya da yok seçim kanununda yazılı. Neticede bu milli iradenin tescil edeceği bir seçim olacak. Bu tür spekülasyonlar yaparlarsa bir panikleri olduğu akla gelir. MHP ve AK Parti'nin gündeminde ülkenin meseleleri ve ihtiyaçları vardır" diye konuştu. 

ERKAN AKÇAY: MECLİS GÜNDEMİNE İLK GİRMESİ GEREKEN KONU UYUM YASALARI