Eroğlu: Ayranımızı kabartıyorlar

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Hakkari’deki saldırıyla ilgili olarak, ''Artık bizim de ayranımızı kabartıyorlar. Artık farklı usullerde, daha sert tedbirler alınacak. İnşallah PKK’yı yok edeceğiz” dedi.

Anadolu Ajansı 18.08.2011 - 12:56

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geldiği kentte Vali Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti.

Bakan Veysel Eroğlu, 9 askerin şehit olduğu Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki saldırıyı değerlendirdi.

TSK tarafından dün gece Kandil'e hava harekatı yapıldığını hatırlatan Eroğlu, gerekirse kara operasyonun da yapılabileceğini söyledi.

''Bunlara ayak üstü karar verilemez'' diyen Eroğlu, şöyle konuştu:

''Öncelikle şunu söyleyelim, hükümetimiz kararlı. Başbakanımız çok açık ve net söyledi: Bıçak kemiğe dayandı. Artık bizim de ayranımızı kabartıyorlar. Dolayısıyla kesin kararlıyız, ne gerekiyorsa yapacağız. Zaten dün Kandil vuruldu, kahraman ordumuz orayı adeta bombardımana tuttu. Yani gerekirse yapılır, tabii bunlara ayaküstü karar verilemez. Oturur karar veririz. Zaten bugün de toplantı var, orada da değerlendirilecek. Başbakanımız bunu değerlendirecek ve ne gerekiyorsa yapılacak. Artık bundan böyle farklı usullerde, daha sert tedbirler alınacak. Ama Güneydoğu'daki vatandaşlarımız ile PKK ayrı. Bunun ayrımını mutlaka yapmalıyız. PKK onlara da, tüm milletimizin, Türklerin de, Kürtlerin de düşmanı olan bir bela. Dolaysıyla burada ki hedef PKK'yı yok etmek. İnşallah bunu sağlayacağız.''

Eroğlu, bölücü terör örgütü PKK'nın yaptığı eylemlerle Türkiye'yi Suriye'ye çevirmek istediği yönündeki iddialarla ilgili bir soru üzerine ise ''PKK'nın gücü yetmez'' dedi.

Türkiye'de demokrasinin olduğuna işaret eden Eroğlu, ''Bu noktada Türkiye ile Suriye'yi karşılaştırmak söz konusu değil. Orada azınlık rejimi var ama Türkiye'de biliyorsunuz herkes temsil ediliyor, hürriyetse her türlü hürriyet var. Güneydoğu'daki vatandaşımız ile Karadeniz'deki vatandaşımız arasında bir fark var mı? Herkesin eşit fırsatı var. Bunlar azınlık değil, bunlar da bu milletin unsurlarından birisi. Dolayısıyla o şekilde değerlendirmek yanlış olur. Halbuki Suriye'de bir azınlık var. Orada diğerlerinin hürriyeti yok, konuşmaları mümkün değil, parti yok, bir tane parti var'' dedi.

AĞABEYİ VEFAT ETTİ
Öte yandan, Veysel Eroğlu'nun ağabeyi 59 yaşındaki Ahmet Eroğlu hayatını kaybetti.

Eroğlu, damar tıkanıklığına bağlı kısmi felç geçirerek, 6 gün önce Afyonkarahisar Özel Park Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı.

Ahmet Eroğlu'nun cenazesi, yarın Şuhut ilçesi Merkez Ulu Cami'de öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından ilçe kabristanlığında defnedilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...