Eroğlu: Kadrolaşma yok, teşvik var

Çevre Bakanı Eroğlu, kadrolaşma iddialarını yalanlayarak “Başka yerden eleman almıyoruz. Çalışkan insanları teşvik ediyor, terfi ediyoruz” dedi.

Anadolu Ajansı 08.05.2009 - 15:23

Eroğlu: Kadrolaşma yok, teşvik var

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlıkta kadrolaşma olduğu yönündeki iddiaları yanıtladı.

Özellikle İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’ndeki kadrolarda yer değişiklerinin yaşandığınını hatırlatılması üzerine Eroğlu, şunları kaydetti: ''Koltuk kimseye ömür boyu kalacak bir şey değildir. Bir insan bir yerde, bir makamda uzun yıllar oturduğu zaman artık kanıksıyor, dolayısıyla verimliliği düşüyor. Netice itibariyle başka bir yere, daha uygun bir göreve aldığınız zaman insanın çalışma, verim, eksiklerini görme gibi bir takım güzel verimli çalışmalarla daha iyi netice alıyoruz.''

Eroğlu, “Aynı kadrolar, aynı yere, hatta terfi ediyor. Aynı birimde hatta terfi ederek... Şef ise başka bir yere şef veya müdür yardımcısı oluyor. Biz başka yerden almıyoruz. Alınan elemanlar da tamamen KPSS ile alınıyor, bu ülkenin insanları. Bakanlıkta bir aileyiz, dolayısıyla çalışkan insanları teşvik ediyoruz, terfi ettiriyoruz, aynı birimde. Ne demek kadrolaşma? Böyle bir şey yoktur” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...