Eroğlu: Kanları yerde kalmayacak

Hakkari’de şehit olan 8 askerin kanlarının yerde kalmayacağını söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "PKK'nın  yok edileceğinden kimsenin şüphesi olmasın'' dedi.

Anadolu Ajansı 17.08.2011 - 13:01

Bazı incelemelerde ve temaslarda bulunmak üzere dün kente gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Trabzon Belediyesi ziyaretinin ardından Hakkari-Çukurca karayolunda meydana gelen patlamayla ilgili basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Patlama sonucu 8 askerin şehit olduğunu belirten Eroğlu, şöyle devam etti:

''Maalesef hainler mayın koymuşlar, 8 şehidimiz var ve çok üzgünüz. Milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Ama neticede bunlar mutlaka temizlenecek, dökülen kanlar yerde kalmayacak. Hükümetimiz bu konuda kararlı ve inşallah bunların cezası verilecek. Üzüntülüyüz, ateş düştüğü yeri yakıyor. Geçenlerde bir şehidimizin cenazesindeydik. Ailesi, annesi ve babasının durumunu görüyoruz. İnşallah bu PKK kesinlikle yok edilecek ve bundan kimsenin şüphesi olmasın.''

‘ÇOK CİDDİ TEDBİRLER’
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün bir toplantı yapıldığını anımsatan Eroğlu, ''Başbakanımız başkanlığında ilgili bakanlarla bir toplantı yapıldı ve çok ciddi tedbirler alınacak'' dedi.

Eroğlu, bir gazetecinin alınacak tedbirler arasında sınırötesi operasyonun olup olmadığı yönündeki sorusuna ise, ''Bunlar ayak üstü konuşulmaz, yapılacağı zaman yapılır. Türkiye'nin bunu yapacak gücü var, sınırötesini gerektiğinde yapar'' yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...