Erzurum Valisi: Çirkin iftira

Erzurum’da İl Genel Meclisi üyesi bir kadınla ormanlık bir alanda uygunsuz halde yakalandığı iddialarını yalanlayan Vali Sami Bulut “Bu dedikodudan öteye gitmeyen, çirkin bir iftira” dedi.

Anadolu Ajansı 02.10.2009 - 13:41

Erzurum Valisi Sami Bulut, basında kendisiyle ilgili yer alan haberlerin gerçek dışı olduğunu söyledi.

Emniyet Müdürlüğünün hakkında tutanak tutmasının doğru olduğunu, ancak konunun basına yansıdığı gibi olmadığını dile getiren Bulut, şunları kaydetti: ''Üniversitede maç yaparken İl Genel Meclisi Başkanı beni aradı. Hınıs'taki bir operasyonda İl Genel Meclisi üyesi tutuklanmıştı. 'Bu olay nedir bunu görüşebilir miyiz?' dedi. Ben, 'şu an voleybol oynuyoruz, sonra görüşelim' dedim. 'Yarın olabilir mi?' dedi. Ben de 'Yarın Bakanlığın Valiler toplantısı var. Ankara'ya gideceğim' dedim. O da 'şimdi hemen görüşebilir miyiz?' dedi. Ben de görüşelim dedim. İl Genel Meclisi Başkanımız o İl Genel Meclisi üyesinin tutuklanmasıyla ilgili olarak benden bilgi alacaktı. Üzerimde spor kıyafet olduğu için bir yerde oturamadık. Dadaşkent'ten şehre doğru giderken, polis kimlik sordu. Ben de dedim 'arkadaş ben valiyim'. Kimliği sordu. 'Kimliğim yok ama karakola gidelim' dedim. 'Karakoldaki arkadaşlar beni tanır' dedim. O da yeniymiş herhalde. Daha sonra karakola gittik. Karakoldakiler beni tanıdılar. 'Sayın Valim bir emriniz var mı?' dediler. Yani tekmil verdiler. Olay bu. Ama iki gün sonra tutanak tutulmuş. Niye tutulmuş? Neden böyle bir şeye ihtiyaç duyulmuş? Onu bilmiyorum.''

Vali Bulut ayrıca, bazı kişilerin menfaatine dokunduğu için böyle bir iftiraya maruz kalmış olabileceğini de ifade ederek, ''Mesela Batman Türkiye Petrolleri’nden asfalt alınmadığı halde alınmış gibi işlem yapılmış. Onun hakkında ben suç duyurusunda bulundum. Bilemiyorum, kimseyi de suçlamak istemiyorum” dedi.

Bulut, ''Şahsımla ilgili haberlerde yer alan konu dedikodudan öteye gitmeyen, gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmayan çirkin bir iftiradır” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...