'Esad değiştiği anda kitabımızdan sildik'

Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ve ailesi ile dostluğunun neden bittiğini anlattı. Erdoğan, ''Ailece görüştüğüm insanlardı bunlar ama bir anda her şey değişti. Değiştiği anda biz de kitabımızdan sildik attık" dedi.

Anadolu Ajansı 07.03.2013 - 12:39

'Esad değiştiği anda kitabımızdan sildik'

Başbakan Erdoğan, Hak-İş Konfederasyonu'nca düzenlenen, ''Küresel Kadın Emeği Buluşması'' etkinliğinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''İki yıldır, Suriye halkı elinde her türlü savaş makinesi olan bir diktatör tarafından alçakça kıyımdan geçiriliyor. Bombardımanlarla, tanklar, toplarla. Onun da evladı var, hanımı var. Ailece görüştüğüm insanlardı bunlar ama bir anda her şey değişti. Değiştiği anda biz de kitabımızdan sildik attık. Çünkü halkına bu şekilde zulmedenler, bizim dostumuz, arkadaşımız olamaz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bu çözüm süreci içinde 780 bin kilometrekarelik vatan toprağında, 76 milyon insanımızı ayırt etmeksizin bu çözüm sürecinde el ele vermeliyiz. Birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere kapıları kapayıp, bu işi bitirmeliyiz. Burada ben, hanım kardeşlerimden çok şey bekliyorum. Çünkü eğer siz bir işe 'dur' derseniz evelallah o iş o durur'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...