Esat sapığı yakalandı

Ankara polisi, Esat semtinde geçtiğimiz Ağustos ayında yalnız yaşayan iki kadının evine kar maskesi ve bıçakla girerek kadınlardan birine tecavüz eden, diğerine ise cinsel saldırıda bulunduktan sonra cüzdanlarını ve dizüstü bilgisayarlarını gasp eden Mehmet Sıddık Altay’ı ilginç bir yöntemle yakaladı.

06.12.2011 - 08:20

Esat sapığı yakalandı

Milliyet'te yer alan habere göre; bir şirkette sekreter olarak çalışan E.T. (30) ile emekli memur olan N.E.’nin (50) evlerine pencereden girerek, E.T.’ye tecavüz eden, N.E.’ye ise cinsel saldırıda bulunan, kadınların cüzdanlarını ve dizüstü bilgisayarlarını aldıktan sonra kaçan bir şüpheli Ankara polisini alarma geçirdi.

Esat’ta “sapık avı” başlatan polis, iki olayın da kadınların giriş katta oturmaları ve yalnız yaşamalarından yola çıkarak aynı kişi tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği ihtimali üzerinde yoğunlaştı.

Şüphelinin kar maskesi takması ise polisin işini zorlaştırdı. Ancak Gasp Büro Amirliği ekipleri yürüttükleri titiz çalışmanın ardından şüphelinin hırsızlık suçundan sabıkası bulunan Mehmet Sıddık Altay olduğunu tespit etti.

ZORLA DUŞ
Altay’ın, evine girdiği kadınlardan E.T.’ye bıçak zoruyla tecavüz ettikten, N.E.’ye ise cinsel saldırıda bulunduktan sonra iz bırakmamak için kadınlara zorla duş aldırdığı belirlendi. Altay’ın, cinsel saldırıda bulunduğu N.E.’yi evinin banyosuna götürerek, burada masturbasyon yapmasını kadına izlettirdiği belirlendi. N.E.’nin banyosundaki klozetin üzerinde sperm örneği bulan polis, bunu Altay’dan alınan kan örneğiyle karşılaştırdı. Kriminal Polis Laboratuvarı’nda (KPL) yapılan testler sonucu klozetin üzerinde bulunan spermin Altay’a ait olduğu belirlendi.

KADINLAR TEŞHİS ETTİ
Bunun üzerine Altay, N.E. ve E.T. ile yüzleştirildi. Altay’a, yüzleştirilme sırasında, kadınlara olay anında söylediği bazı sözler tekrarlatılarak ses analizi yöntemi de uygulandı. Ses analizi yöntemiyle iki kadının evine giren şüplenin Altay olduğu belirlendi. N.E. ve E.T. de Altay’ı teşhis etti. Esat’ta özellikle yalnız yaşayan kadınların korkulu rüyası haline gelen Altay, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...