Eşcinsellerden bakana protesto

Kadın ve aileden sorumlu bakan Kavaf, eşcinselliğin bir hastalık olduğu ve eşcinsellerin tedavi edilmesi gerektiği yönündeki sözleri nedeniyle protesto edildi. İtalyan Bakan Carfagna ise Orhan Pamuk'un sözünü örnek verdi.

NTV Haber 15.04.2010 - 11:57

Eşcinsellerden bakana protesto

İtalyan Kültür Merkezi tarafından Ankara'da organize edilen "Fırsat ve Cinsiyet Eşitliği: İtalya ve Türkiye'nin Deneyimleri" konferansına, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ve güzelliği dünyada konuşulan İtalyan Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Bakanı Maria Rosaria Carfagna katıldı.


İki bakanı konferans sırasında bir sürpriz bekliyordu. KAOS-GL grubu üyeleri, Selma Aliye Kavaf'ı özür dilemeye çağırdı.

Selma Aliye Kavaf konferansın açılış konuşmasını yaparken salonda bulunan KAOS-GL grubu üyeleri tarafından protesto edildi.

Kavaf konuşurken pankart açan grup üyelerine otel görevlileri müdahale etmeye çalışınca arbede yaşandı.

Salondan çıkartılmak istenen protestocular slogan atmaya başladı. Protestolar sürerken ve grup üyeleri salondan çıkartılırken Bakan Kavaf konuşmasına ara vermedi.

Protestocu grup salon dışında kısa bir açıklama yaptı. Bakan Kavaf etkinliğin ardından olaya ilişkin soruları yanıtlamadı.

İtalya'nın Fırsat Eşitliği Bakanı Carfagna da olayları şaşkınlıkla izledi.

Carfagna, konuşmasında Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un "Herkesin, kendine benzeyen bir yıldızı vardır" sözünü hatırlattı ve Türkiye ile İtalya'nın da aynı yıldızda buluşmasını istediğini söyledi. Konuk Bakan, "Birbirimizin ve sesi çıkmayanların sırdaşı olalım. Bütün kadınlar için yıldız olalım" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...