Esenyurt'ta 730 bin liralık maske vurgunu iddiası

Esenyurt'ta, tekstil atölyesine 730 bin lira değerinde maske yaptırıp, ürünleri aldıktan sonra karşılıksız çekle ödeme yaptığı öne sürülen şüpheli kayıplara karıştı.

Haberler - DHA 30.05.2022 - 10:57

Esenyurt'ta 730 bin liralık maske vurgunu iddiası
Ali Ağçiçek(sağda)

İstanbul 'ta bir kişi, tekstil atölyesini 730 bin lira dolandırdı.

Olay, 19 Nisan Salı günü İncirtepe Mahallesi'nde bulunan tekstil atölyesinde yaşandı.

İddiaya göre Ali Ağçiçek, Ali Üşümüş'e ait tekstil atölyesine gelerek 730 bin liralık N95 maske siparişi verdi.

Ödemeyi 3 çekle yapacağını söyleyen Ağçiçek, maskeleri aldıktan sonra bozdurabileceklerini belirterek atölyeden çıktı. Siparişi veren kişiyi araştıran tekstil atölyesi sahibi, referanslarının iyi olduğunu öğrenince maskeleri hazırladı. Üşümüş, 730 bin lira değerindeki maskeleri Ağçiçek'in Şişli'de verdiği adrese gönderdi.

BANKADA GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Siparişlerin tamamlanmasının ardından Üşümüş, çekleri bozdurmak için bankaya gitti. Ağçiçek'ten aldığı 3 çekin de karşılıksız çıkması üzerine tekstil atölyesi sahibi dolandırıldığını anladı.

Üşümüş, siparişi veren kişiye ulaşamayınca, Ağçiçek'in verdiği adrese gitti. Burada deponun başka bir kişiye devredildiğini ve Ağçiçek'in kayıplara karıştığını öğrenen iş yeri sahibi polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Daha sonra da savcılığa giden Üşümüş, dolandırıldığını iddia ederek Ağçiçek hakkında suç duyurusunda bulundu. 

"730 BİN LİRALIK ZARARA UĞRADIK"

Yaşadığı mağduriyeti anlatan Ali Üşümüş, "Bayram öncesi, maske siparişi veren bir şirket elemanı tarafından dolandırıldık. Bize, çekler verdiler. Çeklerin üzerinde yazan adrese gittik. Çeklerinin faktoring firmalarından geçtiğini, bankalarda da referanslarının iyi olduğunu gördük. Biz de bunun üzerine ürünleri yükledik. Bayram öncesi firmayı başkasına devredip, ortalıktan kayboldular. 730 bin liralık bir zarara uğradık" dedi.

"BİR GECEDE HEPSİNİ BOŞALTMIŞLAR"

Bir gecede şüphelilerin kayıplara karıştığını söyleyen iş yeri sahibi Ali Üşümüş, "Malları alıp, kaçtılar. Depolarına gittik, bir şey bulamadık. Bir gecede hepsini boşaltmışlar. Şirketlerini de boşaltmışlar. Şu an muhatap bulamıyoruz. Ulaşamadık, savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Emniyet üzerinden ifadeye de çağırmışlar. Ancak ifade vermeye gelmiyorlar. Her şey faturalı. Biz yasal prosedürü yerine getirdik" ifadelerini kullandı.

"BİR SÜRÜ KİŞİYİ DOLANDIRMIŞLAR"

Şüphelilerin birden fazla kişiyi dolandırdığını da iddia eden Üşümüş, "Şirketi birine devredip, kaçmışlar. Gariban birinin üzerine devretmişler. Onun da haberi yok. O da onları arıyor. Bunlar bir sürü kişiyi dolandırmışlar. Kimilerinden makine, kimilerinden başka malzemeler alıp, paralarını vermemişler" şeklinde konuştu. 

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...