Esenyurt'ta yolda meydana gelen çökme onarıldı

Esenyurt'ta dün akşam saatlerinde cadde üzerinde meydana gelen çökme belediye ekiplerince onarıldı. Bazı yapılar ve yollarda meydanda gelen çökmeler nedeniyle boşaltılan binalar da, İBB ve Esenyurt Belediyesi'ne bağlı ekipler ile her binadan bir bina sakini eşliğinde kontrol ediliyor. Yakınlarının ve belediyenin otellerde misafir ettiği vatandaşların evlerine girip girmeyecekleri, incelemelerin ardından netlik kazanacak.

Haberler - DHA 28.04.2019 - 16:36

Esenyurt'ta yolda meydana gelen çökme onarıldı

Esenyurt'ta dün akşam saatlerinde Güzelyurt Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi üzerinde yolda çökme meydana gelmişti. Belediye ekipleri de cadde üzerinde önlem almış, trafik tek şeritten sağlanmıştı.

Esenyurt Belediyesi'ne bağlı ekipler göçüğün meydana geldiği noktada çalışma yaparak, göçüğü onardı. Trafik ise tekrar normal seyrine döndü. Orhangazi Caddesi'ne yakın bir noktada meydana gelen olayın yollarda ve apartmanlarda oluşan çatlaklarla ilgisinin olmadığı öğrenildi.

VİDEO: ESENYURT'TA KORKUTAN ÇATLAKLAR NEDEN OLUŞTU?

BİNALAR TEK TEK KONTROL EDİLİYOR

Öte yandan bazı yapılar ve yollarda meydanda gelen çökmeler nedeniyle boşaltılan binalar, İBB ve Esenyurt Belediyesine bağlı ekipler ile her binadan bir bina sakini eşliğinde kontrol ediliyor.

Yakınlarının ve belediyenin otellerde misafir ettiği vatandaşların evlerine girip girmeyecekleri, incelemelerin ardından netlik kazanacak.

Çalışma ve incelemelerin sürdüğü bölgede bugün binalar, vatandaşlar ile birlikte tek tek kontrol edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenyurt Belediyesi zabıta ekipleri ile mühendisler her binadan bir vatandaş ile birlikte binaları ve daireleri kontrol etti. 

BİNA SAKİNLERİ EVLERİNE GİRMEYİ BEKLİYOR 

Zabıta ve mühendisler eşliğinde binasını dolaşan Didar Güzel, "Polis mimar ve zabıta ekipleriyle binanın girişinden yukarıya kadar kontrol ettik. Merdiven boşlukları ve bina tavanlarına baktılar. Bir de dairemi açtım baktılar. Gözle görülür bir çatlak ve döküntü yoktu. 'Bir şey yok' dediler bana" dedi. 

Başka bir bina sakini Serbay Terzi ise, evlerine gireceklerini tahmin ettiklerini söyleyerek, "Yetkililer girdi, ilk önce temel girişlere baktılar, ondan sonra üst katlara çıktılar. Fotoğrafladılar. Bizim bina girişinde bir hasar yoktu. Herhalde evimize gireceğiz diye tahmin ediyoruz. Net bir bilgi vermediler" diye konuştu. 

Sokak üzerinde bulunan bir binada iş yeri bulunan Servet Ayna da, "Baktılar herhangi bir çatlak var mı, diye. Çatlak bir şey yok. Bir an önce işimizin başına döneceğiz. Şu an dükkanıma giremiyorum. Bekliyoruz, İnşallah sıkıntı çözülür" dedi. 

Belediye ekiplerince yürütülen incelemeler sürüyor. 

Sayfa Yükleniyor...