Adana'da eşine şiddet uygulayıp hakaret ettiği iddia edilen 2 çocuk annesi kadına iki farklı zamanda, eşinin konutuna ve iş yerine 1'er ay boyunca yaklaşmama cezası verildi.

Merkez Yüreğir ilçesi Sinanpaşa Mahalesi’nde oturan 42 yaşındaki Sabit A, eşi 2 çocuğunun annesi Ü.A'nın kendisine şiddet uygulayıp hakaret ettiği, kendisi evde olmadığı zamanlarda da eşyalarını alıp gittiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Şikayet üzerine Adana 8. Aile Mahkemesi, Ü.A'nın eşinin bulunduğu konuta ve iş yerine 1 ay yaklaşmama cezası verdi. Cezanın bitmesinin ardından Sabit A, eşinin eve gelip kendisine tekrar şiddet uygulayıp, hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla yeniden suç duyurusunda bulundu.

1 AY CEZA

Aile Mahkemesi Ü.A'ya, yeniden 1 ay eşinin konutuna ve iş yerine yaklaşmama cezası verdi. Ayrıca kadın, iletişim araçlarıyla eşini rahatsız etmemesi konusunda uyarıldı.Öte yandan, Ü.A'nın da eşi Sabit A'nın kendisine şiddet uyguladığı yönünde şikayetlerde bulunduğu öğrenildi.

DENETİMLİ SERBESTLİKLE TAHLİYE

Sabit A. yaptığı açıklamada, 2013 yılında işlediği bir suç nedeniyle cezaevine girdiğini ve cezasını çektikten sonra denetimli serbestlik kapsamında tahliye olduğunu söyledi.

Kendisi cezaevinde bulunduğu sırada eşinin psikolojisinin bozulmuş olabileceğini iddia eden Sabit A, çocuklarını iyi yetiştirmek için çabaladığını sözlerine ekledi.