Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde Atatürk Barajı'nda güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenilen Ercan Yıldız, Göksun İlçesi Kurtuluş Mahallesi, Kürşat Caddesi'ndeki evlerinde, sabah kahvaltı yaparken 2 çocuğunun annesi Saliha Yıldız ile henüz beirlenemeyen bir nedenle tartıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Ercan Yıldız sofrada bulunan çaydanlığı alarak içerisindeki kaynar suyu karısının üzerine döktü. Yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Saliha Yıldız can havliyle evden kaçarak komşusuna sığındı. Talihsiz kadının komşusu hemen üzerine soğuk su dökerek acısını azaltmaya çalışırken bir yandan da ambulans çağırdı.

Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri Saliha Yıldız'ı önce Göksun Devlet Hastanesi'ne götürdü. İlk müdahalesi yapılan Yıldız daha sonra ambulansla Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne getirilerek Yanık Ünitesi'nde tedaviye alındı. Ercan Yıldız'ın, karısına sürekli şiddet uyguladığı ve bu nedenle çift arasında sık sık kavgalar yaşandığı öğrenildi.