Eş cinayeti sanığından "kazaydı" savunması

Adana'da eşini silahla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapisle yargılanan sanık, mahkemedeki ifadesinde silahın kazara ateş aldığını savundu.

Anadolu Ajansı 28.02.2017 - 14:15 | Son Güncelleme : 28.02.2017 - 14:17

Eş cinayeti sanığından "kazaydı" savunması
Arşiv

Adana'da boşanmak isteyen eşini yaşadıkları tartışma sırasında tabancayla ateş ederek öldürdüğü iddia edilen sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu Ahmet Kılıç, çocukları müştekiler Medine ve Mehmet Tayfun Kılıç ile avukatı katıldı.

Sanık Kılıç savunmasında, 28 yıllık evli olduğu eşini öldürme kastının olmadığını ileri sürdü.

İki yıl önce hayatına giren bir kadın nedeniyle eşiyle aralarında sorun oluştuğunu anlatan Kılıç, "Eşimden yaptığım hatadan dolayı beni affetmesini istedim. Eşim de 'sana 6 ay süre veriyorum, bu işi temizleyeceksin' dedi. Evliliğimiz gayet iyiydi. Bugüne kadar hiçbir kavgamız olmamıştı." ifadesini kullandı.

Kılıç, olay günü annesinin kendisini arayarak eşinin kardeşleriyle Şanlıurfa'ya dönme hazırlığı yaptığını söylediğini belirterek şöyle devam etti:

"Eve gittim. Eşim ağabeyim Ömer’in yanında oturuyordu. Eşime, 'Biz seninle her şeyi oturup konuştuk, sen bana zaman tanıdın' dedim. O da ‘ben gideceğim’ dedi. Gitmemesini istedim. Israrla gideceğini söyledi. Belimde silah vardı. Eşime 'Kardeşlerini ara gelmesinler. Yoksa kendimi öldüreceğim. Yuvayı dağıtma, etrafa rezil olmayalım' dedim. Kendisini odaya kilitledi. Belimden silahı çıkarttım, 'Kendimi öldüreceğim sen çıkıyor musun çıkmıyor musun?' diye seslendim. Ağabeyim üzerime geldi, 'silahı bırak' dedi, beni itekledi, silah ateş aldı. Donup kaldım, bir anda şoka girdim. Kızım ‘annemin sesi çıkmıyor’ dedi. Kapıya koştum. Kapıyı açmaya çalıştım, kapı kilitliydi. Tekmeyle kırdım. Eşim yatağın üzerinde yüzükoyun yatıyordu. Ben bayıldığını düşündüm, hırıltı geliyordu. ‘Ambulansı arayın’ diye bağırdım. Ambulans gelmeyince eşimi taksinin içerisine koyduk. Eşimi dizlerime uzattılar. Eşimi hastanede içeriye kadar ellerimle götürdüm, bayılmışım. İsteyerek ve bilerek ateş etmedim, kazaydı. Bunun ispatlanmasını istiyorum. Bu süre içinde çektiğimi bir Allah bilir, her gün ölüp ölüp diriliyorum. Pişmanım.”

Müştekiler Medine ve Mehmet Tayfun Kılıç sanık babalarından şikayetçi olmadı.

Mahkeme heyeti, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Merkez Yüreğir ilçesinde 6 Kasım'da 46 yaşındaki İmhan Kılıç'ın öldürmesi olayıyla ilgili tutuklanan eşi Ahmet Kılıç hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...