Eşini öldürdü, kendini böyle savundu: Başka bir erkek olsa yine öldürürdü

Balıkesir'de eşini bıçaklayarak öldüren zanlı önce ''pişmanım'' dedi ardından ''Benim yerimde başka bir erkek olsaydı yine öldürürdü'' diyerek kendini savundu.

Haberler 11.10.2019 - 16:24

Eşini öldürdü, kendini böyle savundu: Başka bir erkek olsa yine öldürürdü

'in Edremit ilçesinde, geçen yıl evlendiği eşi Işıl Aydın’ı (40) bıçaklayarak öldüren Hakkı Aydın (42) adliyeye sevk edildi.

Çarşamba günü saat 16.00 sıralarında, Edremit ilçesine bağlı Gaziilyas Mahallesi'nde meydana gelen olayda işsiz olduğu öğrenilen Hakkı Aydın ile Işıl Aydın arasında tartışma çıktı.

Tartışma, kısa sürede büyüyüp kavgaya dönüşmesi üzerine Hakkı Aydın eşini bıçakladı. Olay sırasında Hakkı Aydın da bıçakla yaralandı.

Apartman sakinlerinin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Işıl Aydın'ın yaşamını yitirdiği belirlendi. 

Hastanede tedaviye alınan Hakkı Aydın ilk ifadesinde, eşini annesine küfrettiği için öldürdüğünü söyledi. Işıl Aydın'ın, geçen aylarda yaşanan bir tartışma üzerine evi terk edip, Akçay ilçesine taşındığı ve Hakkı Aydın için mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırdığı ortaya çıktı. Geçen ay eşiyle barışan genç kadının uzaklaştırma kararını kaldırtıp, evine döndüğü öğrenildi.

''AĞIR KELİMELER KULLANDI''

Hakkı Aydın,Edremit Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından önce polis merkezine sorgusunun ardında da adliyeye sevk edildi. Adliyeye getirilişi sırasında gazetecilere eşini öldürdüğü için pişman olduğunu söyleyen Aydın, “Pişmanım. Başka bir erkeğe aynı cümleleri söylemiş olsaydı, benim yerimde başka bir erkek olsaydı yine öldürürdü. 'Yüz bin lira vermeden senden ayrılmayacağım.' 'Seni aldatmadan ayrılmayacağım.' 'Sen erkek misin?' 'Senin gibi erkek dünyada milyonlarca var' deyip, annem hakkında çok ağır kelimeler kullandı” dedi.

Sayfa Yükleniyor...